Pár týdnů zpět žila Česká republika stavbou prvního Porsche 911 RWB. Obrázků a informací byl plný facebook, ale zaplavilo to také ostatní sociální sítě. Pokud byste přesto nevěděli, proč vyvolalo tolik povyku, pak vězte, že šlo o speciální úpravu Porsche, které dostalo (nejen) široký bodykit.

Porsche 911 RWB (RAUH-Welt Begriff) je fenomén poslední doby. Auta vznikají po celém světě a na svědomí je má pouze jediný muž. Všechna Porsche 911 RWB staví Akira Nakai San. Ten jezdí po světě a kit na připevňuje na všechna auta sám. Stavba přitom není nic, co by se nedalo udělat klidně doma v garáži. Vždyť na auto přece jen nainstalujete širší blatníky, vyměníte nárazníky, přiděláte na záď obrovské křídlo a podobně. Ale určitě chcete vrtat díry do úplně nově nalakovaného auta? Tak to totiž v případě úprav RWB přesně chodí. Blatníky jsou ke karoserii přinýtované. Tahle úprava je drsná, surová, ale neskutečně sexy. V případě českého Porsche šlo navíc také o důkladnou úpravu techniky.

V České republice máme s velkou slávou jedno auto, ale jak to vypadá, když jsou takových aut na jednom místě pohromadě desítky? Takový pohled se vám mohl naskytnout na jejich sraze, který se konal začátkem roku v japonském Tokiu.

Pokud jste tam nebyli, na atmosféru a průběh srazu se můžete podívat v přiloženém videu. To je ráj, co říkáte? A nebo RWB berete jako zničené Porsche 911?

Co říkáte na úpravy RAUH-Welt Begriff?

Ukázat výsledky ankety.

Nahrávání ... Nahrávání ...