Karel Gott je nejúspěšnějším českým zpěvákem. Je známý nejen u nás, ale i v mnoha ostatních zemích. Tento úspěch se promítl i do zpěvákových finančních zdrojů, takže si mohl dovolit i luxusní automobily. V roce 2004 si pořídil Mercedes-Benz třídy S, který je nyní na prodej.

Mercedes-Benz třídy S, generace s označením W220, nahradil v roce 1998 legendárního „mamuta“. Z výrobních linek sjížděl až do roku 2005. V případě konkrétního auta zpěváka Karla Gotta jde o verzi S 500. To značí kus vybavený atmosférickým benzinovým vidlicovým osmiválcem s výkonem 225 kW. Motor je spojen s automatickou převodovkou a příplatkovým pohonem všech čtyř kol 4MATIC.

Přečtěte si také:  Jaká auta prošla rukama Karlu Gottovi? Vlastnil Opel, ale i Porsche

Prodejce v inzerátu uvádí, že vůz má bohatou nadstandardní výbavu a je pravidelně servisovaný. Podle fotografií vypadá opravdu zachovale, a to jak uvnitř, tak i zvenku. Tato generace často trpěla na korozi vnějších dílů karoserie, tento vůz se však zdá být v pořádku.

Ojetý Mercedes-Benz třídy S má původní registrační značky, s nimiž jezdil i ve vlastnictví Karla Gotta. Pokud toto auto koupíte, dostanete k němu technický průkaz i osvědčení o registraci vozidla (malý techničák), kde je jméno slavného zpěváka uvedeno.

Přečtěte si také:  Karel Gott fandí Škodě Superb. Obsadil ji i do svého nového klipu

Cena je samozřejmě vyšší než za kolik koupíte obdobný Mercedes-Benzy třídy S, ale zároveň o poznání nižší, než za kolik byla letos v dubnu na prodej Škoda Fabia, kterou Karel Gott také vlastnil. Prodejce si zpěvákův bývalý Mercedes-Benz S 500 4Matic cení na 649 000 Kč. Inzerát najdete zde.