Land Rover Discovery by se rozhodně nedal označit jako rychlé auto, přesto ten, o kterém je tento článek, závodí v závodech rally. A nevede si mezi ostatními běžnými rallyovými závodními speciály zase tak špatně. Navíc je na prodej.

Ačkoliv by se to na první pohled mohlo zdát, není to totiž úplně obyčejný Land Rover Discovery Series II. Tedy zvenku ano, ale z hlediska pohonného ústrojí už nikoliv. Původní motor byl vymontován a do rámu byl zasazen zcela nový. Jde o atmosférický řadový šestiválec původem z BMW M3 E36. Výkon se ale nepřenáší na zadní kola jako v BMW, ale ani na všechna čtyři kola přes původní pohon, přesto auto pohon všech kol má. Jenže ten poskytlo Porsche 911 Carrera 4S a funguje na bázi viskózní spojky. Ten standardně funguje jako zadokolka, ale v případě potřeby přenáší na přední nápravu 5 % – 40 % točivého momentu.

Důkladně upraven byl ale také zbytek techniky, například přední brzdy pocházejí z BMW 750iL, protože přední brzdiče Brembo jsou prý mnohem lehčí než ty původní. Původní nádrž uvolnila místo nové, závodní hliníkové, ale upraven byl také například rám podvozku. Úprav je opravdu mnoho a týkají se prakticky celého automobilu. Vše je detailně sepsáno v samotném inzerátu na britské ebay, kde jsme inzerát objevili.

S autem jeho původní majitel závodil v britských závodech, ale koncem února měl vážnou nebo na motorce, při níž přišel o levou nohu a už tak s autem závodit nemůže. Cenu stanovil na 18 500 britských liber, a to je v přepočtu bez pár drobných 540 tisíc Kč.