Jistě tušíte, co za krásu je Porsche 356, ale možná tápete nad jménem Rod Emory. Jde o konstruktéra, designéra, ale hlavně šéfa a majitele firmy jménem Emory Motorsports. Pokud jste fanoušky značky Porsche, jistě jste o ní už někdy museli slyšet. Je jen málo jiných firem, které se přestavbami a renovacemi vozů značky Porsche věnují tak dlouho. A také tak dobře, jako právě Emory. Jediný problém je, že když se řekne Porsche od Emory, znamená to většinou velkou spoustu peněz. Své jméno mají obě značky a pro každého tak nejsou. Bohužel…

 

Proč jsme tak smutní? Projděte si galerii a přiložená videa, která si rozhodně užijete, a také budete nešťastní. To proto, že Porsche 356A od Emory v naprosto fantastickém stavu, které je na prodej v rámci aukčního serveru Bring a Trailer, je pro běžné smrtelníky naprosto nedosažitelné.

Jde o krásné auto z roku 1959, které velkou renovací prošlo už v roce 2012. Od té doby auto ujelo bezmála 10 800 mil, tedy necelých 18 tisíc kilometrů. Při renovaci dostalo velkou spoustu nových dílů. Mluvíme třeba o zpětných zrcátkách Raydot, nové je ale i víko motoru, prahy, podlaha nebo takový detail jako mřížka přes přední světlomety. V rámci renovace bylo auto do posledního šroubku rozebráno, pečlivě očištěno, co bylo potřeba, to bylo opraveno či vyměněno a následně vše pečlivě nalakováno.

Mimochodem, ta temmá stříbrná barva autu nesmírně sluší. Na fotkách a ve videu jsou na blatnících auta vidět rudí Pegasové. Nemyslete si ale, že jde o samolepku. To by Emory a také Porsche nebylo hodné. Jde o ručně malovanou kresbu!

Nejde však jen o exteriér. Podobně dokonalý je také interiér auta, čalouněný hnědou kůží. Stejnou barvu, jen trochu jiné odstíny má ale vlastně celý interiér, od koberečků, přes výplně dveří až po volant. Právě ten i řadicí páka jsou oproti zbytku interiéru světlejší.

Ještě vám dlužíme dvě informace. Tou první jsou alespoň nějaké detaily o pohonné jednotce. Jde o benzinový agregát o objemu 2,4 litru, jehož výkon je 205 koní. Na zadní kola jej přenáší pětistupňová manuální převodovka z Porsche 901.

A teď ta nejsmutnější část celého povídání, kterou je cena. Jde o dražbu a v současné době je cena na více než 300 000 dolarech, tedy 7 milionech korun. Dražba končí v pátek 18. října večer a něco nám říká, že už během odpoledne se strhne mela a cena bude klidně i dvojnásobná.

Přečtěte si také:  Slibný začátek a konec s Vítězným únorem, takový byl Tatraplan