Skoda-octavia-wrc- (2)

Éra závodů WRC byla jednou z těch nejlepších, kterou jsme zažili, a účastnila se jí i automobilka Škoda. Ta do ní nasadila dva modely Octavii WRC a Fabii WRC. A právě bývalá tovární Octavia WRC je aktuálně na prodej.

Škoda Octavia WRC posbírala na závodních tratích spoustu úspěchů. Za volantem tohoto konkrétního kusu přitom seděl v roce 2001 Armin Schwarz na závodech v Portugalsku, Argentině, na Rallye Acropolis, ve Finsku a ve Velké Británii. O rok později ji pak pilotoval Keneth Eriksson při závodech ve Švédsku, na Kypru a na Safari rallye.

Přečtěte si také:  Retro dokument připomíná historii Škoda Motorsport, zaměřuje se na model Octavia WRC

Podle inzerátu, který najdete zde, je ve velmi dobrém stavu a to i přesto, že tovární tým auto opustilo v roce 2003. Poté bylo využíváno v Maďarsku, Německu a ve Španělsku, přičemž zaznamenalo spoustu vítězství.

Škoda Octavia WRC a Armin Schwarz byla nerozlučná dvojka. Jak závodní jezdec na auto vzpomíná?

Současný majitel má auto od roku 2009 a v roce 2010 prošlo kompletní renovací bývalými techniky Škoda Motorsport. Od té doby najelo jen asi 800 závodních kilometrů a naposledy závodilo v roce 2012.

K autu dostanete i nějaké další náhradní díly jako jsou další kola, díly zavěšení kol a podvozku, brzdy, tlumiče na šotolinu, nějaké senzory a podobně.

Přečtěte si také:  Škoda Octavia Wagon Supersalita byl ostrý 300koňový závoďák pro italské závody do vrchu

Cena je 145 tisíc eur, což je v přepočtu 3,67 milionu korun.

8 komentáře

  1. Tak jak je na fotce (krom tě závodních polepů, ty se mi upřímě vůbec nelíbí…) bych si svojí Octávku přál… Ale ty prachyyyyy… Za to si rači koupim normální Octávku v TDI, a ty úpravy si udělam sám i s homologací. Zbytek peněz by byl na ostatní voloviny co vymyslím, třeba Superb Combi 😀

  2. Hmmm, mit ty peníze tak radeji Octavku ve wrcku nez nejaky priblbly Porsche nebo Ferrarri. A jeste s takovou historii.

Přidat komentář