policie-ferrari_458_italia-autodrom_most-polygon

Na mostecký Den bezpečnosti dohlédne i policejní Ferrari po boku s novými pětkovými BMW

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Autodrom Most - 30. 9. 2022


Ukázkové kurzy bezpečné jízdy, svezení na okruhu nebo představení policejního Ferrari 458 Italia. To, a mnoho dalšího, nabídne program Dne bezpečnosti, který se uskuteční na Autodromu Most v sobotu 22. října. Akce určena pro širokou veřejnost si klade za cíl zábavnou formou zvýšit všeobecné povědomí o bezpečnosti na silnicích.

Polygon Most je největším profesionálním centrem kurzů bezpečné jízdy v ČR, a s akcí Den bezpečnosti přichází před začátkem exponované zimní motoristické sezóny. Návštěvníkům nabídne pestrý program na polygonu i samotném závodním okruhu.

Mezi největší zajímavosti celé akce patří výstava techniky složek integrovaného záchranného systému ČR, jehož součástí bude i představení policejního Ferrari 458 Italia, které doprovodí nejnovější BMW 540i xDrive rovněž v barvách Policie České republiky. Plánovány jsou i ukázky zásahu záchranářů u simulované dopravní nehody s požárem, školení první pomoci a workshopy bezpečné jízdy se zaměřením na bezpečnostní prvky v dopravě.

Policie v Česku bude jezdit ve Ferrari. Určené je pro dohled na tuningových srazech a nelegálních automobilových závodech

Během nich si účastníci budou moci vyzkoušet chování vozu v situacích, jako je:

  • Aquaplaning – Brzdění za rozdílných adhezních podmínek – sucho, mokro, led a sníh. Slalom na suchu i mokru s vodními překážkami. Nácvik krizového vyhýbání za rozdílných adhezních podmínek.
  • Hydraulická kyvná deska – Simulace smyku zadní nápravy vozidla a jeho následné zvládnutí na kluzné ploše. Modifikace cviku s vyhnutím se vodním překážkám. Brzdění za různých adhezních podmínek. Simulace řešení krizové situace čelního nárazu.
  • Kopec s kluznou plochou – Rozjezdy, brzdění a průjezd zatáčkou na kluzné ploše. Vypozorování chování vozidla na rovině/kopci. Technika vyhýbacího manévru vodním překážkám z kopce. Nácvik náhlého vyhýbání vodním překážkám při rychlé jízdě do kopce. Přirozený smyk přední a zadní nápravy.

Polygon Most ve svém areálu dále nabídne mimo jiné dopravně vzdělávací a zábavné aktivity na dětském dopravním hřišti pod dohledem zkušených instruktorů, školení první pomoci, simulátor převrácení při dopravní nehodě, BESIP team a taxijízdy v offroadových vozech.

Na velkém závodním okruhu se mezi nejpřitažlivější součást nabitého programu řadí jízdy pro veřejnost za bezkonkurenční cenu 200 Kč za 10 minut. V polední pauze si lze navíc užít jízdu v závodním speciálu OCR.

Návštěvníkům se staticky představí také flotila bezpečnostních vozů Autodromu Most. Chybět nebude ani osobní koučink od sportovního instruktora, virtuální závody Sim Race a finále oblíbené soutěže amatérských závodů pro veřejnost THE MOST CHALLENGE.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru