I na letištích a po ranvejích se pohybuje velká spousta aut, která nejen přepravují zaměstnance z místa na místo, ale také například navádějí letadla. Výjimkou není ani letiště v italské Boloni, tam se ale neobjevují obyčejná auta, často se tam v této roli objevují supersporty Lamborghini.

V rámci oslav 50letého výročí automobilky Lamborghini se tam v roce 2013 pohyboval jako naváděcí vůz Aventador. Teď se tam vyskytuje menší Huracán. Opět je plně vybaven, takže karoserie je bezpečně zbarvená – včetně nápisů „Follow me“, dobře viditelná na stovky metrů i při snížené viditelnosti. K tomu má navíc na střeše majáky.

Mimochodem, s letadly by tohle auto dokázalo držet krok i při rozjezdu na vzletové dráze. Vždyť má benzínový atmosféricky plněný motor V10 o objemu 5,2 litru s výkonem 449 kW/610 koní a točivým momentem 560 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h tak zvládne za pouhých 3,2 sekundy a za dalších přibližně 7 sekund je na 200 km/h (9,9 sekundy). To vše díky hmotnosti pouhých 1 422 kg a pohonu všech kol.

A proč tohle Lamborghini jezdí právě na letišti v Boloni? Je to jednoduché, tahle dvě místa jsou od sebe vzdálená jen 25 kilometrů. Mimochodem, Lamborghini Huracán bude na boloňském letišti až do ledna.

A není to jediné místo, kde lze Lamborghini Huracán potkat. Musíte si dávat pozor také na silnicích, protože tamější policie tohle auto používá také.