Automobilka Volvo na letošním Ženevském autosalonu umožňuje nahlédnout do své nové strategie, odhaluje novou plug-in hybridní motorizaci V60 Twin Engine, v Evropě poprvé představuje nové varianty některých modelů své produktové řady a oslavuje dokončení kompletní nabídky motorů Drive-E a jejich zavedení napříč celým produktovým portfoliem.

Volvo XC90 ve všech svých podobách

Hlavní atrakcí stánku Volvo je vystavení všech nabízených variant modelu XC90 – od nejluxusnějších úrovní výbavy Inscription a R-Design až po úroveň výbavy Momentum, přičemž zde nechybí ani ukázky sad stylového příslušenství Rugged Luxury a Urban Luxury. Model XC90 bude dostupný v jednotlivých dealerstvích již letos na jaře.

Volvo-XC90-R-Design-01

Nejlépe prodávaný evropský luxusní plug-in hybrid

Evropský debut nedávno odhalených modelových variant V60 a S60 Cross Country připravil scénu pro oznámení, že se k nejlépe prodávanému evropskému luxusnímu plug-in hybridu V60 D6 Plug-in Hybrid (Twin Engine) během několika málo měsíců připojí také motorizace D5 Twin Engine. Tímto krokem rozšíří automobilka Volvo již tak silnou nabídku plug-in hybridních technologií Twin Engine. Například Volvo XC90 T8 Twin Engine se může pochlubit spotřebou paliva 2,5 l / 100 km, která je nejlepší ve své třídě, a na ni navazujícími emisemi CO2 pouhých 59 g/km při nekompromisním výkonu kolem 400 koní. Uvedení varianty V60 D5 Twin Engine bude oslaveno speciální edicí s produkcí omezenou na pět set vozů.

Model V60 D5 Twin Engine bude vybaven spalovacím motorem o výkonu 120 kW a elektromotorem s výkonem 50 kW, který bude napájen akumulátorem li-on s kapacitou 11,2 kWh, což je prověřená kombinace využívaná již u varianty V60 D6 Plug-in Hybrid (Twin Engine). Při vzájemné spolupráci naftového agregátu i elektromotoru bude vůz dosahovat maximálního výkonu 230 koní.

Mimo těchto produktových novinek společnost Volvo Cars také demonstrovala stále pokračující zlepšování ve svých třech klíčových inovativních oblastech: Drive-E, Sensus a IntelliSafe.

Volvo-S60-Cross-Country

Uvedení kompletní nabídky motorů Drive-E

Jakožto lídr prémiového segmentu ve snižování emisí CO2 v závislosti na hmotnosti vozu, jímž se v posledních letech společnost Volvo Cars stala, podniká automobilka představením jedněch z nejlépe fungujících hnacích agregátů v tomto průmyslovém odvětví další významné kroky směrem k dosažení nulových emisí.

Přečtěte si také:  Nástupce Dacie Lodgy by se měl představit už letos. Mělo by jít o 7místný crossover s hybridní technikou

Například motorizace V40 D2 s manuální převodovkou začíná u emisí pouhých 82 g/km, čímž nabízí nejlepší výsledky ve své třídě, díky nimž splňuje požadavky pro osvobození od ekologické daně na území většiny evropských států. Verze S60 D2 s manuální převodovkou, která rovněž stojí v popředí své třídy, začíná na emisích pouhých 96 g/km. Stejný agregát začíná u modelu V60 na velmi konkurenceschopné hodnotě 98 g/km. Další zlepšení na úrovni spotřeby paliva a emisí lze pozorovat také u motorizace XC60 D4 AWD, která zaznamenala snížení emisí CO2 o 12 procent. U varianty D5 2,4 AWD s automatickou převodovkou pak emise klesly až na 149 g/km.

Počínaje rokem 2013 začala automobilka Volvo Cars pomalu začleňovat do své nabídky novou generaci středně výkonných čtyřválcových motorů. V roce 2015 bude po přidání vysoce- a nízkovýkonných čtyřválcových variant dostupná plná nabídka těchto motorů.

volvo-drive-e-nahled

Sensus a chytré hodinky

Jednou z nejoceňovanějších funkcí z nabídky možností palubního systému Sensus je aplikace Volvo On Call (v ČR k dispozici od roku 2016), která umožňuje prostřednictvím smartphonu komunikovat přímo s vozem. V praxi tak lze pomocí telefonu odemknout a zamknout dveře, zkontrolovat množství paliva v nádrži, nechat předem ohřát nebo ochladit interiér, vyhledat polohu vozu nebo zkontrolovat najeté kilometry. Pro rok 2015 bude aplikace Volvo On Call vylepšena o novou grafiku uživatelského rozhraní a zcela nové funkce zahrnující prediktivní upozornění, rozšířené možnosti odesílání dat do palubního systému vozu, diagnostické náhledy a podporu pro iPady a chytré hodinky Android Wear a Apple Watch a také hlasové ovládání prostřednictvím systému Cortana pro telefony Windows Phone.

IntelliSafe: závazek k naplnění Vize 2020

Na základě již tak silné nabídky bezpečnostních funkcí, které značka Volvo zavedla napříč celou svou produktovou řadou, bude nová XC90 dodávána s nejkomplexnějším balíčkem bezpečnostních systémů, který je v současnosti na trhu dostupný. Tento přístup dokonale odráží strategii Vize 2020, v rámci níž chce automobilka posunout hranice bezpečnosti natolik, aby počínaje rokem 2020 nebyl nikdo v novém voze Volvo usmrcen ani vážně zraněn.

volvo-xc90-ochrana-nechtene-sjeti-ze-silnice-video