Porsche 911 GT3 RS je extrémním nářadím, které zvládnou ukočírovat jen ti nejlepší. Neodpouští chyby a chce to hodně fyzické i psychické síly k tomu, abyste se s touto potvorou mohli utkat ruku v ruce na jednom okruhu. Právě tam je 911 GT3 asi nejlépe, což ostatně potvrzuje i samotná značka, která se s tímto modelem hned po jeho představení vydala na okruh Nurburgring. A tady s ním zajela rekord v kategorii sportovních vozů s homologací pro silniční provoz. Jeho hodnota je 6 minut 56 sekund a 4 setiny.

Není se čemu divit. Vždyť auto pohání atmosféricky plněný vysokootáčkový čtyřlitrový čestiválec s protiběžnými písty o výkonu 520 koní, díky němuž 911 GT3 RS zrychlí z nuly na 100 km/h za pouhých 3,2 sekundy. A to se bavíme o sériové verzi, pokud se tomu tak dá říkat. Jakmile se tohle auto dostane do rukou profesionálním závodním týmům, dostanou se tyto hodnoty ještě do zcela jiných sfér.

Ale zatím jsme mluvili jen o tom, že tohle skvělé auto umí dělat parádu hlavně na hladkých závodních okruzích. Jenomže nejde jen o okruhy, 911 GT3 RS je skvělým parťákem i na šotolině nebo při nejtěžších rychlostních zkouškách rallye. Následující dvě videa se objevila na Instagramu a ukazují červené Porsche 911 GT3 RS na kamenité cestě. Nicméně řidič ho nikterak netrápí a spíš zkouší, jak se auto mimo asfalt vlastně zachová. Video je ze zahraničí, ale i v České republice máme závodní tým, který vsadil na 911 GT3 RS. I když s předchozí generací.

View this post on Instagram

#sundaysend

A post shared by lumber21 (@lumber21) on

View this post on Instagram

#garagequeen

A post shared by lumber21 (@lumber21) on

A rozhodně ho nijak nešetří! Jmenuje se Pavelini Racing Team a jeho modro oranžovou bestii s ohromným přítlačným křídlem a zvukem přicházející smrti nešlo v závodech české rallye přehlédnout a přeslechnout. Na rozdíl od videí z instagramu, kde je sériové auto, se pilot českého týmu nebojí dát svému závodnímu speciálu pořádně zabrat. A tak to má být!