MTM S8 Talladega: další Audi S8 dokonale upravená od MTM

Autor: Anina Russová -   27. 2. 2015


Po tom, co tuner MTM představil ultra vyladěnou Audi S8, se kterou se dostal až na 760 koní, je tu další kráska ingolstadtské automobilky, která si zasloužila jejich pozornost. A zcela jistě si zaslouží i tu naši. I tentokrát jde o Audi S8, která bude představena na autosalonu v Ženevě, ale tahle má prostě o něco víc stylu než jeji předchůdkyně.

V prvé řadě je nutno přiznat, že hodně dělá zářivá modrá barva karoserie. Audi všeobecně modrou umí a už to předvedla na trojici Audi RS7. Ale zpět k naší limuzíně. Ta má pod kapotou v sérii motor V8 twin turbo o objemu 4,0 litru s výkonem 520 koní. I když jsou to čísla pro nás, běžné smrtelníky takřka neuvěřitelná, u MTM mají větší ambice. Z motoru nakonec vyždímali neskutečných 802 koní a točivý moment dechberoucích 945 Nm! Je jasné, že podobně zajímavá budou i hodnoty zrychlení. To se z 0 na 100 km/h odehraje za pouhých 3.1 sekundy, z 0 na 200km/h za 9.9 sekundy a z 0 na 300 km/h za 29 sekund. Teď už chybí jen dodat, že maximální rychlost byla elektronicky omezena na 350 km/h.

Upřímně bychom tuhle potvoru opravdu rádi slyšeli a viděli jet naživo. Zajímavé bude sledovat, jak si (všechna čtyři) kola poradí s takovým točivým momentem a výkonem.

Z venkovní části proběhlo jen pár úprav, ale – přesně v duchu MTM – hodně vydařených. Nejprve zaujme velké křídlo z uhlíkových vláken umístěné na víku kufru. Pokud se pohledem přesunute více dopředu a níž, nelze si nevšimnout skvělých kol. Nesou průměr 21 palců, vyrobená jsou z ultra lehkých slitin a obouvají pneumatiky v rozměru 295/30 R21. Pod nimi prosvítají opravdu velké keramické brzdy, které tohle stádo divokých koní zcela jistě zkrotí.

Celková částka za nový vůz a tuto kompletní úpravu, včetně několika karbonových a Alcantarových detailů v interiéru pak nového majitele vyjdou na 222 249 EUR, tedy v přepočtu něco přes 6 milionů korun.

Štítky: , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *