MTM Audi A1 Nardo Edition: návrat ke kořenům skupiny B

Autor: Jan Karlík -   30. 6. 2015


Známá tuningová firma MTM, která svou pozornost soustřeďuje především na vozy koncernu Volkswagen, se aktuálně věnuje projektu s názvem Audi A1 Nardo Edition. Jedná se o model Audi S1, který prošel řadou úprav, které si berou za vzor legendární Audi quattro S1 ze skupiny B.

Srdcem téhle malé bestie je stále ten starý známý dvoulitrový zážehový čtyřválec TFSI, který po první úpravě dosahuje maximálního výkonu 427 koní (standardně 231 koní)! Plánovaný strop této úpravy je až 450 koní. K takové hodnotě by měl pomoci nový průchodnější výfuk a další úpravy, které úpravce už dále nespecifikoval. Stejně tak není jasná hodnota točivého momentu, ale původních 370 Nm, by mělo být překročeno celkem jistě.

MTM se také chlubí prvními údaji z testovacích jízd. Maximální rychlost téhle rakety je neskutečných 324 km/h! A jak asi správně tušíte, testování neprobíhalo nikde jinde, než na legendární klopené trati Nardo. Ta od roku 2012 patří dnes již také koncernové značce, automobilce Porsche.

Jak můžete vytušit z počítačových snímků, Audi A1 Nardo Edition je zatím ve fázi prototypu, který se legálně na cesty jen tak nedostane. Nicméně od MTM to je hozená rukavice pro všechny fanoušky rallye a čtyř kruhů, protože hned vzápětí dodává, že jakmile se najde minimálně deset zájemců o takto upravený vůz, nemají sebemenší problém se sériovou výrobou. Vzhledem k celkové náročnosti projektu a cirkusu, který je potřeba předvést při homologačních testech, vybere MTM od deseti zájemců částku přesahující 3 miliony Kč. To je poměrně drahá sranda, ale za takový unikát?!

Štítky: , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *