Ford_Puma_ST-a-Ford_Fiesta_ST-tuning-Mountune-1

Sportovní modely Ford Fiesta ST a Puma ST jsou rychlé i zábavné. Pohání je tříválcový motor s výkonem 200 koní. Britský tuner Mountune jim dal poměrně slušnou výkonovou injekci. Výsledkem je 260 koní a 365 Nm.

Mountune představil pro modely Ford Fiesta ST a Puma ST několik vylepšení. Nezaměřil se ale skoro vůbec na design (s výjimkou hlavice řadicí páky nebo koberečků do interiéru a podobných drobností), nýbrž výhradně na techniku. A to nejen na motor, ale celkově na zlepšení ovladatelnosti.

Přečtěte si také:  Ford bude testovat plně elektrickou dodávku E-Transit přímo u zákazníků

Ten nejzajímavější prvek nabídky je věc s názvem mountune m260, což je vlastně chiptuning, který zvýší výkon až na 260 koní a 365 Nm. V nabídce je ovšem i slabší a levnější (m260 stojí 562,50 liber, m235 vyjde na 479,17 liber) m235. Ten, jak název napovídá, dokáže výkon 1,5litrového turbotříválce zvednout na 235 koní a 350 Nm.

Dobrou zprávou je, že nemusíte rovnou kupovat 260koňový chip, ale můžete začít tím 235koňovým a pokud to pro vás nebude dostatečné, můžete na 260koňový upgradovat. Vyjde vás to jen na 82,50 liber. Pořídit si ale také můžete aplikace, nastavující deaktivaci jednoho válce.

Přečtěte si také:  Londýnská policie zatoužila po ekologickém autě. Testuje nový elektrický Ford Mustang Mach-E

V nabídce je také sportovní výfukové potrubí, chladič, vedení sání vzduchu, krátké řazení, tvrdší uložení motoru a náprav, ale i lepší zapalovací svíčky nebo brzdové kotouče a destičky.