Švýcarský módní návrhář, velký milovník drahých super aut, spojil svou vášeň pro šaty a supersporty. Jenomže mu nedošlo, že některé automobilky z toho spojení zrovna nadšené nebudou. A jednou z nich je Ferrari, které se proti účasti v jeho přehlídkách či propagačních klipech nejprve tvrdě ohradilo a nakonec návrháře dalo k soudu.

Vše začalo už v roce 2017, kdy módní návrhář Philipp Plein do své přehlídky zapojil řadu supersportů. Mezi nimi také Ferrari. Stejnou automobilku pak použil několikrát ve svých reklamních klipech. Jenomže automobilce samotné o tom nedal vědět.

Přečtěte si také:  Nové SUV Ferrari Purosangue natočeno na italském okruhu. Maskování ještě neshodilo

Oblečení mladého návrháře často víc ukazuje, než zakrývá a jeho přehlídky jsou plné sexuálních narážek a obscénních gest, Ferrari opravdu nebylo nadšené. Automobilka se dokonce nechala slyšet, že návrhář si neoprávněně přivlastnil dobrou pověst značky a zobrazil ji jako součást životního stylu, který je pro ni cizí. Značka byla také znechucena tím, že je její vůz používán jako rekvizita a to takovým způsobem, jaký je nechutný.

Vše skončilo až u soudu

Automobilka nakonec návrháře dala až k soudu a žádala jak omluvu, tak finanční odškodnění za vyvolání špatné reklamy. A protože soud probíhal v Miláně, měl italský soudce s italskou automobilkou soucit. Uznal, že návrhář to přehnal a rozhodl, že musí zaplatit pokutu 300 000 eur, tedy asi osm milionů korun. Krom toho je povinen uhradit i soudní výlohy, které činí 25 000 eur, tedy 680 000 Kč. Zároveň musí návrhář ze svých stránek a sociálních sítí smazat všechny zmínky o vozech Ferrari. Včetně těch jeho vlastních. Za každý nový snímek nebo nové video pak musí zaplatit pokutu 10 000 eur, tedy asi 237 000 Kč.

Ukázka z inkriminované módní přehlídky

Reakce mladého muže na sebe nenechala dlouho čekat. Na svém instagramu zveřejnil fotku se svým Ferrari 812 Superfast a velmi dlouhým a velmi naštvaným textem. V něm tvrdí, že tohle rozhodně není konec. Proti rozhodnutí soudu se prý jeho právníci odvolali. V žádném případě prý nejde o konečné vítězství pro automobilku a je připraven zaplatit pokutu za fotku, ale jen v případě, že automobilka dá peníze na charitu.

Přečtěte si také:  Novitec F8 N-Largo je upravené Ferrari F8 Tributo. Je širší, rychlejší a skvěle zní!

Neodpustil si ale také malé kopnutí. Podle něj by automobilka měla dát stejnou energii do pokusu o opětovné vítězství ve Formuli 1.

View this post on Instagram

The press recently picked up a decision of an ITALIAN court in which the judge ruled that I should pay 300k EURO damages to FERRARI !! This is by no means a final victory of Ferrari!!!! IMPORTANT: This decision is not a final decision !!! This decision was appealed by me and my lawyers ! The next hearing will take place 2021 in Spring ! I will keep on fighting for my rights !!!! At the same time I want to remind everybody that in the beginning Ferrari was claiming damages for a total of 2 MIO Euro !!!!!!!! I love cars and I still like the brand FERRARI …I bought over the last years 5 brand new FERRARIS ..3 for myself,one for my mother and just recently another one for my father ..It’s very amusing to me to see how the current management of FERRARI is keep on trying since more than 3 years to achieve their goals ..until now without any success !!!!!!! Instead of wasting your time and money guys you should agree on donating the requested amount together with me for a good cause ! There are so many people in need…I am willing to accept the latest decision and will not appeal against it, if both parties would agree to donate the amount for a good cause !!!!!! Otherwise let’s keep on spending another 1-2 years fighting for a useless cause !!!!! There are many people out there who are in need of help !!!! I already offered to Ferrari to donate the money to the GEORGE FLOYD trust a couple of month ago , but they did not agree ((( I did a donation in any case without Ferraris agreement and I will keep on donating money to people in need ! I truly believe that the attitude of the current management is going to cause more damages to the brand than it is actually helping…think about it and call me if you want to do something good for other people !!!! 🏎🏎🏎🏎🏎🏎💨💨💨 PS: maybe your management should put the same energy in trying to win in the FORMULA 1 again ! You are burning all that money for nothing 😂 SUCCESS IS MADE BY PEOPLE …OBVIOUSLY YOU DONT HAVE THE RIGHT PEOPLE RIGHT NOW IN YOUR MANAGEMENT TO DELIVER THE SUCCESS NEEDED TO BE ON TOP!!!! 👋 @ferrari 😘😘❤️❤️WITH LOVE AND DEVOTION FROM ONE OF YOUR MOST LOYAL COSTUMERS ❤️❤️❤️SINCERELY PHILIPP PATRICK HANNES PLEIN

A post shared by Philipp Plein (@philippplein) on