Módní návrhář ve své show použil Ferrari. Automobilka se naštvala, zažalovala ho o miliony a vyhrála

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Philipp Plein - 30. 10. 2020


Švýcarský módní návrhář, velký milovník drahých super aut, spojil svou vášeň pro šaty a supersporty. Jenomže mu nedošlo, že některé automobilky z toho spojení zrovna nadšené nebudou. A jednou z nich je Ferrari, které se proti účasti v jeho přehlídkách či propagačních klipech nejprve tvrdě ohradilo a nakonec návrháře dalo k soudu.

Vše začalo už v roce 2017, kdy módní návrhář Philipp Plein do své přehlídky zapojil řadu supersportů. Mezi nimi také Ferrari. Stejnou automobilku pak použil několikrát ve svých reklamních klipech. Jenomže automobilce samotné o tom nedal vědět.

Oblečení mladého návrháře často víc ukazuje, než zakrývá a jeho přehlídky jsou plné sexuálních narážek a obscénních gest, Ferrari opravdu nebylo nadšené. Automobilka se dokonce nechala slyšet, že návrhář si neoprávněně přivlastnil dobrou pověst značky a zobrazil ji jako součást životního stylu, který je pro ni cizí. Značka byla také znechucena tím, že je její vůz používán jako rekvizita a to takovým způsobem, jaký je nechutný.

Vše skončilo až u soudu

Automobilka nakonec návrháře dala až k soudu a žádala jak omluvu, tak finanční odškodnění za vyvolání špatné reklamy. A protože soud probíhal v Miláně, měl italský soudce s italskou automobilkou soucit. Uznal, že návrhář to přehnal a rozhodl, že musí zaplatit pokutu 300 000 eur, tedy asi osm milionů korun. Krom toho je povinen uhradit i soudní výlohy, které činí 25 000 eur, tedy 680 000 Kč. Zároveň musí návrhář ze svých stránek a sociálních sítí smazat všechny zmínky o vozech Ferrari. Včetně těch jeho vlastních. Za každý nový snímek nebo nové video pak musí zaplatit pokutu 10 000 eur, tedy asi 237 000 Kč.

Ukázka z inkriminované módní přehlídky

Reakce mladého muže na sebe nenechala dlouho čekat. Na svém instagramu zveřejnil fotku se svým Ferrari 812 Superfast a velmi dlouhým a velmi naštvaným textem. V něm tvrdí, že tohle rozhodně není konec. Proti rozhodnutí soudu se prý jeho právníci odvolali. V žádném případě prý nejde o konečné vítězství pro automobilku a je připraven zaplatit pokutu za fotku, ale jen v případě, že automobilka dá peníze na charitu.

Neodpustil si ale také malé kopnutí. Podle něj by automobilka měla dát stejnou energii do pokusu o opětovné vítězství ve Formuli 1.

https://www.instagram.com/p/CGniHx0BWC2/?utm_source=ig_embed

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru