ferrari-812-superfast-drift-mugello-video

Driftující Ferrari 812 Superfast na okruhu Mugello je parádní podívaná

Autor: Pavel Srp -   10. 7. 2018


Ferrari 812 Superfast je autem, které má pod kapotou vůbec nejvýkonnější atmosférický dvanáctiválec na světě. A jezdit s ním vypadá jako opravdová zábava. Minimálně řidič z přiloženého videa si svou jízdu na okruhu opravdu užil!

6,5litrový vidlicový dvanáctiválec má pod dlouhou přední kapotou tohoto italského plnokrevníka působivé stádo 800 koní (588 kW). Ti se navíc naplno proberou v 8,5 tisících otáček motoru za minutu a to je pak vážně parádní symfonie. Vše doplňuje i neméně působivá hodnota točivého momentu 718 Nm v 7 tisících ot./min.

Aby bylo info o autě kompletní, sluší se ještě dodat, že zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou jen 2,9 sekundy, na dvoustovce je toto ferrari za 7,9 sekundy a své zrychlování ukončí až na 340 km/h. Poháněna jsou navíc výhradně zadní kola. A to zní na jedné straně hrozivě, ale na té druhé vážně zábavně.

A právě druhý pohled na to má jistě řidič z přiloženého videa, který se za volant Ferrari 812 Superfast posadil na závodním okruhu Mugello. Drifty jdou s tímhle autem v jeho podání tak lehce a jednoduše…

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *