Stále přísnější emisní limity EU znamenají zmenšování motorů a ubírání válců. Výsledkem toho je buď konec výroby některých modelů a nebo jejich elektrifikace. A právě – naštěstí – ten druhý případ se bude týkat příštích modelů BMW M. Potvrdila to sama automobilka.

S informací přišel britský magazín Autocar, kterému ji potvrdil viceprezident automobilky BMW Dirk Hacker. Podrobnosti k druhu použití pohonnému hybridního ústrojí neprozradil, ale řekl, že by mělo jít o velmi důmyslný systém. “Mohu potvrdit, že na hybridním pohonu v současnosti pracujeme. Je to nevyhnutelné řešení.” Podrobnosti o tom, jak bude pohonná soustava pracovat, však blíže nespecifikoval.

Je to ale velmi citlivé téma. „Přidání hmotnosti u sportovního modelu není nikdy ideální,“ říká Dirk Hacker. Jedním dechem ale dodává ale, že to bude mít i jistá pozitiva. Kromě vyššího výkonu bude moci i tak sportovní auta, kterými vozy BMW M jsou, jezdit po městě čistě na elektřinu.

Nakonec nás uklidňuje slovy, že modely BMW M budou používat spalovací motory jak nejdéle to jen půjde. Očekáváme však nasazení hybridních BMW M do prodeje už za pár let.