Land Rover Defender 130 Outbound

Modelová řada Land Rover Defender se rozrůstá o nové verze včetně luxusního Defenderu 130 Outbound

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Land Rover -  2. 5. 2023


V nabídce pro Land Rover Defender se objevuje Defender 130 Outbound, Defender 130 s osmiválcovým motorem a výkonem 500 koní a nový, historickým odkazem inspirovaný County Exterior Pack pro Defender 110. Nové přírůstky do řady Defender nabízejí zákazníkům větší výběr a zároveň poskytují typické schopnosti v terénu a komfort na nejvyšší úrovni.

„Defender 130 Outbound je žádaným přírůstkem do rodiny modelů Defender pro naše nejdobrodružnější klienty, kteří rádi vyrážejí za poznáním a potřebují větší prostor pro přepravu vybavení. Jeho vylepšený design a prostorný interiér kombinuje jeho schopnosti a praktičnost. Vozy Defender nabízí něco speciálního pro každého, protože verze Defender 130 dostala pod kapotu osmiválcový motor, zatímco nový County Exterior Pack oslavuje historické kořeny automobilu Defender moderním pojetím klasického designu,“ řekl Mark Cameron, Managing Director řady Defender.

Přečtěte si také:  Stylová oslava 75 let: Představuje se parádní LEGO Icons Classic Land Rover Defender 90

Land Rover Defender 130 Outbound

Nový Defender 130 Outbound je k dispozici výhradně v pětimístném provedení, což přináší ještě větší potenciál pro prozkoumávání světa. Ti, kteří dávají přednost aktivnímu a dobrodružnému životnímu stylu, umožní sbalit si vše, co potřebují na cestu k dalšímu objevování.

Nový Defender 130 Outbound je určen zákazníkům, kteří vědí, že je vždy možné dojet dál. Nabízí možnost prozkoumat jakýkoli terén ve špičkovém komfortu, s účelným interiérem navrženým tak, aby se do něj vešlo vše, co si dobrodruzi mohou jen přát.

Land Rover Defender 130 Outbound

Verze 130 Outbound je k dispozici výhradně v pětimístném provedení a s až 2 516 litry (1 329 litry při použití druhé řady sedadel) prostoru v zadní části vozu. Každé dobrodružství těch, kteří touží po maximální všestrannosti a praktičnosti, bez problémů zvládne. Téměř rovná podlaha zavazadlového prostoru (s délkou 1,267 m za druhou řadou sedadel) snadno pojme vše od neoprenového oblečení a tašek s výstrojí až po kempinkové a horolezecké vybavení.

Díky jedinečným vylepšením designu karoserie vynikne Defender 130 Outbound všude, kde se objeví. K dispozici je decentní, účelný vzhled s nárazníky a mřížkou chladiče v matné černé barvě Shadow Atlas, zatímco boční výdechy jsou antracitové. Pro doplnění designu verze Outbound jsou k dispozici 20palcová kola v lesklé černé barvě a 22palcová kola v matném provedení Shadow Atlas Matt.

Paletu barev tvoří bílá Fuji White, černá Santorini Black, šedá Carpathian Grey a Eiger Grey. Vylepšení vzhledu karoserie doplňují zadní panely a D-sloupky v barvě karoserie. Pro řidiče, kteří při vyjížďkách mimo vyšlapané cesty potřebují vynikající odolnost proti poškrábání, je k dispozici ochranná fólie Satin Protective.

Přečtěte si také:  Arctic Trucks upravili Land Rover Defender. Dali mu 35palcové terénní pneumatiky

Na začátku a na konci každé aktivity chrání interiér praktické prvky. Odolnou gumovou rohož na podlaze zavazadlového prostoru lze sklopit a chránit tak nárazník při nakládání objemného nebo těžkého vybavení, jako jsou kola nebo kufry. Nově přidané odkládací prostory bezpečně skryjí menší předměty a díky dodatečným úchytům a nové síti pro náklad lze nejrůznější outdoorové vybavení zajistit.

Schopnosti pohonu všech kol zajišťuje osvědčený inteligentní systém pohonu všech kol Defenderu a systém Terrain Response 2. Součástí standardní výbavy jsou rovněž elektronicky řízené pneumatické odpružení a systém Adaptive Dynamics. Pokročilé systémy pro jízdu v terénu zajišťují bezproblémový a jistý průjezd jakýmkoli terénem, přičemž elektronicky řízené pneumatické odpružení dovoluje křížení náprav až 430 mm a brodivost až 900 mm.

LAND_ROVER-DEFENDER_24MY_130_OUTBOUND-1

Defender 130 Outbound může táhnout přívěs o hmotnosti až 3 000 kg, to znamená, že lze snadno táhnout vše od vodních skútrů a člunů až po karavany a přívěsy. Tažení je jednodušší díky pneumatickému odpružení a za pomoci přepínačů na vnitřní straně dveří zavazadlového prostoru můžete zvedat a spouštět záď vozidla.

Defender 130 Outbound je k dispozici s motory Ingenium – zážehovým P400 a vznětovým D300. Oba jsou vybaveny mild-hybridním systémem (MHEV) pro optimální výkonnost a spotřebu paliva.

Land Rover Defender 130 V8

Modelová řada Defender 130 se rovněž rozšiřuje o přeplňovaný osmiválcový motor o objemu 5,0 litru, který nabízí kombinaci výkonu, kultivovanosti a schopností. Vůz s tímto motorem o výkonu 500 koní a točivém momentu 610 Nm dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za pouhých 5,7 sekundy. U vrcholného osmimístného provedení tak mohou zákazníci vybírat ze tří motorů, přičemž jsou k dispozici také šestiválcové motory Ingenium P400 a D300.

Vnější vzhled Defenderu 130 V8 je nenápadný. K dispozici je výhradně v šedé barvě Carpathian Grey nebo černé Santorini Black a poznáte jej podle čtveřice koncovek výfuku, které jsou k dispozici pouze u verze s osmiválcovým motorem, posuvného panoramatického střešního okna a kontrastní černé střechy, označení V8 na karoserii, hlavních světlometů Matrix LED s charakteristickými světly pro denní svícení, zatmavených koncových svítilen, ochranných skel Privacy Glass a 22palcovými koly z lehké slitiny v barvě Satin Dark Grey.

Přečtěte si také:  Nejméně spolehlivou značkou je Porsche. Vyplývá to ze statistik pojišťovny poskytující prodlouženou záruku

Interiér nabízí vyhřívaná a chlazená sedadla, která jsou elektricky nastavitelná ve 14 směrech. Nastavení vašeho sedadla je také uloženo v paměti, takže není potřeba před každou jízdou sedadla přenastavovat. Ta jsou navíc čalouněna kůži Ebony Windsor v kombinaci se semišem Dinamica a obložením Robustec. Defender 130 V8 je rovněž vybaven čtyřzónovou klimatizací, vyhřívanými sedadly ve třetí řadě a klimatizovanými sedadly ve druhé řadě. Kromě toho má audio systém Meridian, Head-Up displej, interaktivní displej řidiče a systém čištění vzduchu v interiéru Cabin Air Purification Plus.

Pro přesné vyhledání cíle i v těch nejodlehlejších místech je integrován i systém navigování what3words.

LAND_ROVER-DEFENDER_24MY_130_V8

County Exterior Pack pro Land Rover Defender 110

Ti, co hledají širší možnosti personalizace Defenderu 110, si mohou objednat nový County Exterior Pack. Je inspirován původním Defenderem County a má speciální prvky karoserie v moderním pojetí, které se ale vrací k historickému odkaz vozu s pohonem všech kol.

County Exterior Pack je k dispozici pro Defender 110. Nejpřitažlivějším doplňkem je grafika County přes dveře a bok karoserie. Samozřejmostí jsou osvětlené lišty prahů s grafikou County. 20palcová kola z lehkých slitin jsou k dispozici ve dvou povrchových úpravách, včetně leskle bílé, která doplňuje estetiku paketu karoserie.

K dispozici jsou tyto barevné kombinace:

  • Karoserie v barvě Fuji White s novou kontrastní modrou střechou, zadními dveřmi v barvě Tasman Blue a s nášlapy a grafikou s gradientem v barvě Tasman Blue
  • Karoserie v barvě Santorini Black s novou kontrastní modrou střechou, zadními dveřmi v barvě Tasman Blue a s nášlapy a grafikou s gradientem v barvě Tasman Blue
  • Karoserie v barvě Tasman Blue s novou kontrastní modrou střechou, zadními dveřmi v barvě Fuji White a s nášlapy a grafikou s gradientem v barvě Fuji White

Mezi detaily v interiéru patří na dotek příjemná dýha Robustec, zatímco Cross Car Beam je k dispozici ve světle šedé nebo bílé barvě, čímž je prvek paketu County Exterior Pack přenesen i do interiéru.

Přečtěte si také:  Existuje místo, kam tento Land Rover Defender nevyjede? Místo kol má pásy

Další vylepšení

Praktická vana na podlahu zavazadlového prostoru je součástí standardní výbavy všech modelů Defender 90 a osmimístného Defenderu 130. Tento nový prvek, který obsahuje vnitřní úložný prostor, vytváří téměř rovnou podlahu zavazadlového prostoru a zajišťuje, že nedochází k plýtvání místem a je zachován přístup k D-smyčkám. Nové příslušenství je prostřednictvím autorizovaného prodejce8 k dispozici také stávajícím majitelům automobilu Defender 90 a osmimístného Defender 130.

Modely Land Rover Defender 130 Outbound, Defender 130 V8 a Defender 110 s paketem County Design Pack je možné objednávat již nyní.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *