Jaguar Land Rover_W3W_satnav image_Foto 3

Jaguar Land Rover představuje revoluční navigaci, která najde jakékoliv místo na světě

Od Josef Pelikán | Zdroj a foto: Jaguar Land Rover - Tisková zpráva - 14. 6. 2022 0

Jaguar Land Rover nabízí zákazníkům přesnou navigaci i v těch nejodlehlejších lokalitách. Jde o prvního výrobce automobilů, který prostřednictvím vzdálené aktualizace softwaru over-the-air (SOTA) integroval celosvětový lokalizační systém what3words do nových vozidel a modelů, které již jezdí po silnicích.

Společnost What3words rozdělila zeměkouli na síť čtverců o rozměrech 3 x 3 metry a každému z nich přidělila jedinečnou kombinaci tří slov: adresu what3words. Díky funkci Always-on, která funguje bez nutnosti mobilního připojení, budou noví i stávající zákazníci schopni najít cestu na libovolné konkrétní místo na světě pomocí pouhých tří slov.

Přečtěte si také:  Dražba Land Roveru Defender inspirovaného Jamesem Bondem vynesla vojákům a jejich rodinám několik set tisíc

Jde o součást nejnovější aktualizace SOTA, která je v letošním roce zákazníkům nabízena. Celkově Jaguar Land Rover v rámci svého stálého připojení vozidla dokončil více než 1,3 milionu aktualizací na úrovni vozidla a více než tři miliony aktualizací řídicí jednotky motoru.

Land-Rover-Defender_W3W_Foto-4

Po aktualizaci systém zákazníkům umožňuje zadávat adresy what3words přímo do lišty navigace multimediálního systému Pivi Pro. Integraci dodala společnost HERE Technologies, která je již 25 let partnerem společnosti Jaguar Land Rover v oblasti navigací. Komplexní služby HERE pro propojené řízení, které zahrnují navádění odbočku po odbočce, dopravní informace v reálném čase a parkování na parkovišti i mimo něj, přinášejí personalizovaný zážitek a intuitivně vedou řidiče po celou dobu jejich cesty.

Přečtěte si také:  1 ze 60 kusů Jaguaru F-Type Heritage 60 Edition dorazil do Česka. Vystaven je v jednom z pražských showroomů

Integrovaný systém what3words je k dispozici ve všech nových i stávajících vozech Jaguar a Land Rover vybavených pokročilým informačním a zábavním systémem Pivi Pro.

„Tento systém, který mění svět, je především o zjednodušení a s lehkostí našim zákazníkům poskytuje zážitek moderního luxusu, díky němuž mohou najít cestu kamkoli na světě, aniž by se museli starat o připojení. Spolupráce se společností What3words, kterou zprostředkovává HERE Technologies, dále podtrhuje schopnost našeho SOTA, které nám umožňuje nabízet zákazníkům nové služby,“ řekl Mark Carter, Navigation Product Owner, Digital Product Platform Jaguar Land Rover.

„Toto partnerství vám zajistí, že se snadno a pohodlně dostanete přesně na místo vašeho příštího dobrodružství. Společnost Jaguar Land Rover si uvědomila výhody, které náš inovativní systém účastníkům silničního provozu přináší, a jsme rádi za to, že naše partnerství se společností HERE Technologies to umožnilo,“ dodal Chris Sheldrick co-founder a CEO what3words.

Jaguar-I-PACE_W3W_Foto-1

„Za léta spolupráce se společností Jaguar Land Rover jsme naprosto porozuměli jejímu inovativnímu myšlení a technickým požadavkům, díky čemuž jsme mohli vytvořit špičková řešení navigace. S velkým potěšením nyní můžeme oznámit nejnovější krok našeho partnerství a to, integraci systému what3words do vozidel Jaguar a Land Rover po celém světě,“ okomentoval Gino Ferru, General Manager EMEAR a Senior Vice President HERE Technologies.

Přečtěte si také:  Nový Land Rover Defender 130 se představuje. Je o 340 mm delší než 110 a převeze až 8 cestujících

Společnosti Jaguar Land Rover a What3words spolupracují od roku 2018, kdy vytvořily systém what3words, aby pomohly zlepšit správu zdravotní péče na odlehlém skotském ostrově Mull.