BMW M4 rozhodně není autem pro začátečníky. A už vůbec není autem, ve kterém si jakýkoliv řidič může honit ego. Chce pevnou ruku, rozum a zkušenosti. A rozhodně tohle auto nechce opilého řidiče. Pak se totiž snadno změní ve zbraň hromadného ničení.

Své už o tom ví i 27letá řidička, která zdemolovala jak své BMW, tak několik kolem stojících aut. Vše se stalo ve čtvrtek nad ránem v Long Beach v Kalifornii. Dotyčná nejen, že jela pod vlivem alkoholu, ale také pod plným plynem. A to ve městě. Vlastně měla celkem štěstí, že se do podobné jízdy nepustila za bílého dne, kdy je v ulicích víc aut a hlavně lidí.

Test: Potřebujete BMW M4 anebo stačí BMW 440i M Performance?

Žena totiž vlivem alkoholu a rychlosti přehlédla ostrůvek s velkým, nejspíš ozdobným, balvanem uprostřed, do kterého narazila. Náraz byl tak silný, že se auto celé vzneslo do vzduchu a těžký kámen ze svého původního místa odletěl o několik metrů dál. Zastavil se až o zadní část Chevroletu Camaro parkujícího opodál. Letící BMW dopadlo o kousek dál, ale cestou zničilo zaparkovanou Mazdu3. Je velké štěstí, že se nikomu nic nestalo, ani řidičce M4.

Policie ji zatkla a ve vězení čeká na soud. Kauce, kterou podle našich informací zatím nezaplatila, byla stanovena na 30 000 dolarů, tedy bezmála 700 000 Kč. Vzhledem k tomu, že se obytnou ulicí prohnala rychlostí převyšující 100 km/h a zničila, co mohla, je možné, že to pokuta nevyřeší, ale že skončí ve vězení. Co myslíte? Oprávněně?