2021-Mitsubishi_Eclipse_Cross_PHEV- (4)

Mitsubishi rozšiřuje nabídku pro majitele starších vozů Mitsubishi. Nabídne jim výhodnou renovaci filtru DPF

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Mitsubishi - Tisková zpráva - 4. 8. 2021


Kromě již existujících věrnostních programů BONUS+ a BUDGET PROGRAM nyní nabízí Mitsubishi svým zákazníkům také možnost renovace filtru DPF.

„Chceme se chovat zodpovědně a namísto častého nelegálního odstraňování DPF nabízíme řešení. Šli jsme našim zákazníkům naproti s cenou oprav drahé technologie a umíme filtr komplexně vyčistit a repasovat, pokud je vložka filtru tepelně nebo mechanicky poškozena, umíme jí nahradit při zachování původních vlastností. To všechno za vynikající ceny,“ říká Robin Babický, technický ředitel M Motors CZ.

Přečtěte si také:  Studie ukazují, že elektromobily nejsou spolehlivější než auta se spalovacími motory

Při provozu vozu se může stát, že z nějaké příčiny dojde k zanesení DPF sazemi nebo popelem a DPF nelze vyčistit běžnou regenerací při provozu vozu ani manuálně spuštěnou regenerací pomocí diagnostiky Mitsubishi. Dále může dojít až k prasknutí keramické vložky DPF nebo jinému tepelnému/mechanickému poškození, které má za následek, že spaliny a saze DPF obtékají a DPF pak přestává plnit svojí funkci.

Filtr pevných částic má prakticky každé nové auto. Jak prodloužit jeho životnost?

Takový vůz má zvýšenou kouřivost a saze se dostávají do ovzduší a poškozují naše společné životní prostředí. Zmíněné závady je možné řešit výměnou DPF za nový díl nebo využít levnějšího způsobu renovace/opravy DPF.

Renovace filtru DPF zahrnuje:

  • Vizuální kontrolu zejména části výfuku za filtrem, kde je možné už pohledem odhalit, zda filtr není prasklý. Pokud je keramická vložka poškozená, je nahrazena novou
  • Kontrolu průtoku vzduchu přes filtr a zanesení hodnot do protokolu
  • Rozřezání obalu filtru a kontrolu keramické vložky + kontrolu katalyzátoru (pokud je součástí filtru)
  • Zvážení a zanesení do protokolu
  • Vypalování v peci, kde shoří saze
  • Zvážení, stanovení hmotnosti sazí
  • Čištění vložky mokrou cestou – ručně s důrazem na stejnoměrné a kompletní vyčištění
  • Pomalé vysoušení v peci
  • Zvážení a stanovení hmotnosti vyčištěného popela
  • Svaření a kontrola průtoku vzduchu po vyčištění
Přečtěte si také:  Ralliart znovu na světle světa. Závodní tým Team Mitsubishi Ralliart pojede závod Asia Cross Country Rally

Cena renovace může být až na úrovni 30% nového DPF. „Nabídka je k dispozici u všech autorizovaných dealerů Mitsubishi,“ dodává Robin Babický.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek