K čemu jsou určeny testovací figuríny v crash testech, asi netřeba vysvětlovat. Jejich život je extrémně náročný a plný drsných havárií. To vše proto, abychom my, lidé, byli v autech v případě havárie v co největším bezpečí. Už desítky let tak dummies, jak se figurínám říká, absolvují čelní i boční nárazy, při kterých z aut moc nezbyde. Často přijdou k úhoně i figuríny, ale nejsou živé, tak kdo by se nad nimi pozastavil.

Co se ale stane, když figuríny oživnou? Když mají názor? To vám ukáže moc hezky zpracované video od mercedesu, přičemž jde o první díl z mnoha, které budou uvedeny později.

Video ukazuje dvě figuríny, Tommyho a Freda, které byly posazeny do auta a čekají na další pracovní den, tedy další nehody. Tentokrát to bude ale jinak.

Nová testovací figurína a úprava systému testů. Euro NCAP reaguje na oblíbenost SUV

Z reproduktorů se totiž ozve informace o tom, že mají šťastný den, protože se nebude testovat náraz, ale brzdy. Tommy, mladší verze figuríny, se těší. Ovšem Fred z toho dvakrát nadšený není, protože je přece figurína určená na nárazové testy, což dělá celý život. A nikdy ještě brzdy nepoužil. Nakonec jen tiše trpí a mumlá si něco o nejhorším dnu v jeho životě.

Tím autem, které se ve videu ukáže, je elektromobil Mercedes-Benz EQC, tedy vůz o výkonu 300 kW, který umí zrychlit z 0 na 100 km/h za 5,1 sekundy. O pohon se starají dva elektromotory, které berou energii z akumulátorů o kapacitě 80 kWh.