Mercedes-Benz svolá do servisu miliony aut, chce jim snížit emise NOx

Autor: Pavel Srp - 19. 7. 2017


Když před nějakou dobou vypukl skandál s emisemi „dieselgate“, nikdo nečekal jaké to nabere obrátky. S tím spojené aktivity se nyní dotkly i značky Mercedes-Benz, která svolá do servisů až tři miliony vozů s dieselovým agregátem.

Důvod je jednoduchý, chce svým zákazníkům nabídnout snížení emisi NOx. Návštěva servisu bude dobrovolná a bude se týkat prakticky všech automobilů s naftovými motory splňujícími emisní normy Euro5 a Euro6. Koncern Daimler i tak prověřuje německý Spolkový svaz pro motorová vozidla, který tak činí na základě nových obvinění. Nikdo ale zatím nepotvrdil, že by mercedes s emisními testy jakkoliv operoval, případně je falšoval nebo k tomu dokonce používal upravený software, jako tomu bylo právě u Volkswagenu.

Tiskový mluvčí českého zastoupeni značky Jan Kuhn k tomu řekl: „Jedná se o nabídku v rámci akce, zákazníci nebudou ‚svoláváni‘ a nemusí nabídku využít,“ a dále dodává: „Mercedes-Benz jako jedna z mála značek, ne-li jako jediná, otevřeně prohlásila, že tímto chce posílit důvěru veřejnosti k naftovým motorům, neboť díky nejnovějším technologiím jsou úsporné a ekologické a v nabídce mercedesu budou hrát významnou roli ještě dlouhou dobu.“

Předběžné informace mluví o tom, že značku Mercedes-Benz bude tato svolávací akce stát zhruba 220 milionů eur, tedy v přepočtu asi 5,6 miliardy korun. Zákazníci budou k návštěvě servisu vyzváni písemně, nabídku mohou, ale nemusí využít. V případě, že by do servisu přijeli, bude pro ně úprava vozu zcela zdarma. Zahájení této akce odstartuje v průběhu několika týdnů a vzhledem k počtu zúčastněných vozidel půjde o dlouhodobou aktivitu.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru