O tom, že je nový Mercedes-Benz třídy G povedeným autem, jsme se už přesvědčili v redakčním testu. V tom jsme také zjistili, že v terénu, který jsme mu připravili, neztratí ani květinku. Ostatně předvedl to i o prázdninách v Rumunsku. Mercedes-Benz si ale připravil ještě zajímavější terén a k němu rovnou i video.

V tom hraje hlavní roli dvojice géček (G 500 a AMG G 63) a nejrychlejší žena planety (drží světový rychlostní rekord na souši) Jessi Combs. To je žena, která toho umí a dělá spoustu a je i závodnicí v off-roadech.

Ve videu, které je anglicky, nám auta představí, ukáže a pak vyrazí na jízdu. Nejdříve vezme AMG na silnici a pak „obyčejnou“ verzi do terénu. V tom vysvětlí a ukáže, jak jezdit v terénu. První názorná ukázka bude při výjezdu do prudkého kopce a následný sjezd. Druhou bude průjezd bahnem a třetí průjezd hlubokou vodou. Ve všech třech případech poradí, jak auto připravit (redukce, uzávěrky diferenciálů, apod.) a co dělat a nedělat.

Mimochodem Mercedes-Benz už nabízí novou třídu G i s naftovým motorem ve verzi G 350 d a jde o nejvýkonnější vznětový model třídy G v historii značky. Výhodou je, že oproti benzinovým verzím neztratil ze svých terénních schopností vůbec nic.