Mercedes-AMG_GT_Black_Series-rekord-na-okruhu-Nurburgring- (3)

Mercedes-Benz natočil reklamu, kterou mu asi zakážou. Ukazuje rychlý vůz, rychlou jízdu a dokonce jedno lehké sklouznutí

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Mercedes AMG - 20. 6. 2021


Dobrých, zajímavých a neotřelých reklam, především na auta, je jako šafránu. Většina značek dnes propaguje hlavně elektromobilitu, což nijak zábavné nebo zajímavé není. V reklamách na auta pak v posledních letech hlavní role hrají překvapivě lidé, ne tak samotné vozy. Prý je to proto, že si tak teoretický zákazník představí vedle vozu sám sebe. No, těžko říct, co je na tom pravdy, faktem ovšem je, že jakmile nějaká automobilka natočí reklamu opravdu na auto a v hlavní roli s autem a zábavnou jízdou, končívá to jejím zákazem. Trošku se bojíme, že tak dopadne i nové reklama na Mercedes-AMG GT Black Series.

I v ní sice hrají lidé, zajímavá je především řidička, která nám hodně připomíná Letty z Rychle a zběsile, ale jinak ukazuje jak rychlou jízdu, tak dokonce jedno lehké sklouznutí dveřmi napřed. A to je něco, na co dojela i Toyota s reklamou na GT86. Zábava za volantem totiž v dnešní době není něco, co by se dle některých úředníků mělo propagovat. Prim má hrát bezpečnost a dodržování předpisů. Jenomže Mercedes na to jde jinak, v reklamě dokonce zmiňuje, že s AMG GT Black Series dostanete závodní techniku zlegalizovanou na silnice. Což je bezesporu pravda.

Vždyť pod mohutnou kapotou je schovaný dvěma turbodmychadly přeplňovaný osmiválec o objemu čtyř litrů. Ten výhradně na zadní kola, proto ten záběr na sklouznutí, posílá výkon 730 koní. Točivý moment pak má hodnotu 800 Nm.

Přečtěte si také:  Další zakázaná reklama. Je od Volkswagenu a důvod zákazu asi nepochopíte

Mercedes-AMG GT Black Series je k dispozici s lehce upravenou a zesílenou sedmistupňovou převodovkou DCT a i díky ní je vůz schopen zrychlení z 0 na 100 km/h zvládnout jen za 3,1 sekundy. Na 200 km/h je za 9 sekund. Výrobce pak maximální rychlost omezil na 325 km/h.

Štítky: , , , , , ,

4 názory na “Mercedes-Benz natočil reklamu, kterou mu asi zakážou. Ukazuje rychlý vůz, rychlou jízdu a dokonce jedno lehké sklouznutí”

  1. :)) všem se to zakáže ale ne Německu protože Německo opět diktuje všem co mají dělat a jak se říká káže vodu pije víno , všichni musí poslouchat jen Němci si dělají co se jim zachce a kupodivu to nikomu nevadí protože by přišli o prasulky z Německa :))) není v ČR jediná firma co nemá výrobu nějakým stylem propojenou s EU které velej Němci

  2. Konečně normální reklama. Zabava za volantem musí být, nekupují si rychlý auto abych se za jízdy nudil.
    Úředníky ať jdou doprd@le.

  3. Konečně někdo natočil normální reklamu na auto a hned se nějakej idiot pohoršuje, nad tím, co znázorňuje.
    Jděte už se sračkovýma elektro autama, bezmotorovýma 1,0 krámama i reklamou na ně do řiti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek