Mezi mé oblíbené země patří Velká Británie. Líbí se mi britský smysl pro humor, jejich běžné fungování, slušné vychování a nebo možnost koupit si na každém rohu za pár liber kafe. Tahle země mi prostě učarovala. To, co se ale místním státním činitelům urodilo v hlavě, nemá obdoby.

V televizi i na internetu byla pro celou Velkou Británii zakázána reklama na Toyotu GT86, o níž jsme vám na začátku září říkali. Důvod tohoto nesmyslu je jasný. Prý může podněcovat řidiče k tomu, aby jezdili nebezpečně, rychle a nezodpovědně. Toyota ve Velké Británii dokonce video musela odstranit i z youtube. To už je podle mého vrchol. Tahle vážně hodně povedená reklama (zvlášť pasáž, kdy má řidič ten typický šibalský úsměv a husí kůži) by k nebezpečné jízdě podnítila leda úplného pitomce. Britskému Úřadu pro reklamní standardy se nelíbí prolínání kreslené části a reálného života. Já teda nevím, ale kdo z vás si také vzpomene na film Falešná hra s králíkem Rogerem se mnou nejspíš bude souhlasit. Po jeho shlédnutí jsem ani jako malá nečeklala, ze Duffy vyleze z televize a půjde si nalít kafe do kuchyně.

Přečtěte si také:  Toyota Supra z Rychle a zběsile byla vydražena za rekordní sumu

Vážně mi tohle už přijde trochu přestřelené. Ta reklama je opravdu povedená a nevidím na ní vůbec nic závadného. Co vy? Jaký je váš názor na takový zákaz? A také vám připomíná po světě tolik oblíbenou českou hru Mafia? 🙂