volkswagen zakazana reklama

Další zakázaná reklama. Je od Volkswagenu a důvod zákazu asi nepochopíte

Autor: Anina Russová - 19. 8. 2019


Než se vůbec pustíme do vysvětlování toho, proč je reklama na Volkswagen z přiloženého videa zakázaná, necháme vás, abyste si ji pustili a schválně na to zkusili přijít sami. Musíme přiznat, že my jsme na to nepřišli. Opravdu ne, přesto ale je podle britských úřadů nevhodná a musela být stažena z vysílání.

Už jste ji zhlédli? A líbila se vám? A víte, proč je podle úřadů zcela nevhodná? Možná vás napadlo, že je to kvůli tomu hendikepovanému sportovci, který má jednu nohu dost možná z karbonu. Ano, něco takového některým duchem slabším jedincům vadí. A ačkoliv i na to konto se prý našlo několik stížností, reklama nakonec byla zakázána pro – a teď se podržte – svou genderovou nevyváženost!

Tuto reklamu na Toyotu GT86 ve Velké Británii zakázali. Driftuje se tam!

Mottem reklamy je „Když se dokážeme přizpůsobit, můžeme dosáhnout čehokoliv“ a reklama je primárně na elektromobil Volkswagen e-Golf. Nenajdete v ní jediný pohoršující záběr nebo nevhodné chování. Nic takového. Jen ženu, která má kočárek s dítětem, připravuje snídani nebo pouští pračku, onoho handicapovaného sportovce a dva chlapíky ve vesmíru. Upřímně, vlastně nevíme, co má praní prádla nebo hlídání dítěte s mottem společného, ale to už bude problém na našem přijímači.

Faktem nicméně je, že britské úřady rozhodly, že taková reklama nemá právě vzhledem ke genderové nevyváženosti ve vysílání co dělat. Jde o to, že stereotypy ukázané v reklamě by někoho mohly urazit nebo poškodit. Ano, zase ty britské úřady, které na obrazovky nepustí reklamy, které snad ukazují svobodu za volantem nebo zábavu. Také máte pocit, že se řítíme z kopce a dole na nás nic hezkého nečeká?

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru