Mercedes-Benz_In-Car_Coding_Community

Společnost Mercedes-Benz AG zintenzivňuje proces digitalizace přístrojové desky modelů Mercedes-Benz a je na cestě k vedoucímu postavení v oblasti softwaru pro automobily. Pro dosažení tohoto cíle byla spuštěna platforma In-Car Coding Community. Jejím prostřednictvím probíhá velká mezinárodní soutěž pro start-upy i etablované společnosti o nejinovativnější a nejkreativnější softwarové koncepty, jejichž výběr bude probíhat po dobu několika měsíců. Společnost Mercedes-Benz AG hodlá prostřednictvím této komunity poskytovat řidičům ještě lepší digitální zážitky z jízdy. Nejlepší koncepty budou realizovány v podobě aplikací, které bude později možné integrovat přímo do modelů Mercedes-Benz.

„In-Car Coding Community“ je mezinárodní platformou, kterou založil Mercedes-Benz za podpory zaměstnanců koncernového výzkumu. „S platformou In-Car Coding Community nabízíme celý ekosystém v oblasti softwaru. V průběhu vývojového procesu přitom umožňujeme kontinuální komunikaci a úzkou spolupráci mezi externími vývojáři a našimi interními odborníky,“ říká Jasmin Eichlerová, ředitelka oddělení budoucích technologií v koncernovém výzkumu. „Nová komunita se zcela zaměřuje na praktická uplatnění. Pro značku Mercedes je to velkolepá příležitost, jak společně s externími partnery vyvíjet software a pracovat na nových službách.“

Přečtěte si také:  Mercedes-AMG představuje nové EQE. Přijede ve dvou verzích s výkonem až 505 kW

Platforma In-Car Coding Community je svým charakterem přizpůsobena obchodním požadavkům. „Není to hackathon, ani brainstorming, In-Car Community je podnikání,“ říká Georges Massing, viceprezident divize Digitální vozidla a mobilita. „Nabízíme přímý přístup k jedné z nejhodnotnějších značek na světě a k milionům jejích zákazníků.“ Účastníci, jejichž koncepty budou přesvědčivé, se mohou těšit na dlouhodobou spolupráci se společností Mercedes-Benz. „Nehledáme jen vynikající nové nápady,“ říká Massing.

„Hledáme partnery pro budoucnost.“

Pokračující digitalizace má velký vliv na to, jak budeme v budoucnosti pracovat a žít. Již dnes je chytrý telefon s mnoha aplikacemi naším stálým průvodcem. Kdykoli si můžeme bez problémů pustit naši oblíbenou hudbu nebo se díky navigaci ve vozidle snadno vyznat v cizím městě. Mobilita budoucnosti bude přitom postavena na síťově propojených službách. Ty budou integrovány do palubních systémů, aby zákazníkovi poskytovaly ve vozidle stále více služeb, komfortu, bezpečnosti a zábavy.

MBUX Hyperscreen je palubní deska nové generace. Digitální zážitek nabídne po celé šíři přední části auta

Inteligentní informační a zábavní systém MBUX (Mercedes-Benz User Experience) nabízí již dnes uživatelům široké portfolio služeb, které sahají od přehrávání hudby z internetu přes digitální knihu jízd a asistenta sledujícího dopravní zácpy až po pojízdnou kancelář, jež umožní hlasovým povelem například účast na telekonferenci nebo přečte, napíše a odešle SMS. V elektromobilech pomáhá MBUX kromě toho při vyhledávání nabíjecích stanic, včetně úhrady za nabíjení a údajů o spotřebě energie až ke stanici i o aktuálním stavu nabití sady akumulátorů. Tyto funkce se ovládají na dotykovém displeji s vysokým rozlišením nebo integrovaným hlasovým asistentem „Hey Mercedes“.

Mercedes me: Další rozvoj digitalizace

Nejdůležitější součástí systému MBUX je nová generace aplikací Mercedes me. Tyto aplikace jsou pro společnost Mercedes-Benz a její kooperační partnery exkluzivně dostupné na platformě Mercedes me. Aplikace zajišťují inteligentní a emocionální síťové propojení mezi řidičem a vozidlem a zahrnují produkty a služby využitelné prostřednictvím systému MBUX nebo chytrého telefonu. Přístup do tohoto digitálního ekosystému je podmíněn jednorázovou registrací na webových stránkách Mercedes-Benz nebo přímo v aplikaci Mercedes me. Systém MBUX a aplikace Mercedes me promění jízdu automobilem v individuální zážitek.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz obdržel jako první na světě schválení systému pro automatizovanou jízdu úrovně 3

Otevřené rozhraní pro programování aplikací API zaručuje volný přístup k různým rozhraním

Nabídka v aplikaci Mercedes me se bude neustále rozšiřovat. Hlavní roli v tom sehraje platforma In-Car Coding Community, která svým zaměřením na otevřené inovace osloví široké spektrum zájemců. Výzva platí pro vývojáře, start-upy, firmy, datové vědce a softwarové agentury, které chtějí společně se značkou Mercedes-Benz utvářet a uskutečňovat mobilitu budoucnosti. Koncernový výzkum poskytuje zájemcům sadu vývojových nástrojů SDK (Software Development Kit), které zajišťují přístup k informačnímu a zábavnímu systému MBUX, a umožňují tak hladký průběh vývojového procesu, v němž se vývojáři mohou soustředit na tvorbu inovativních řešení.

Mercedes-Benz poskytuje externím vývojářům na celém světě velký počet různých rozhraní pro programování aplikací API, představených poprvé na IAA 2019. Tato otevřená programovací rozhraní jsou předpokladem pro využívání ovládacích prvků z oblastí komfortu, zábavy a bezpečnosti prostřednictvím elektronické soustavy vozidla. Co se týče koncepce a vývoje, nejsou pro nápady účastníků stanoveny žádné hranice. Hledají se zcela nové koncepty pro digitální zážitky z jízdy.

Mercedes-Benz Truck App Portal: Řešení pro dopravce

Tento portál je tržištěm pro aplikace v oblasti nákladních vozidel. Firmy a manažeři z logistického odvětví na něm naleznou aplikace, které jim pomohou se zvyšováním výkonnosti vozových parků. Daimler Truck AG nabízí touto otevřenou platformou svým zákazníkům možnost sestavit si individuální řešení pro svou firmu. Aplikace usnadňují řidičům každodenní provoz a inteligentním síťovým propojením přispívají k vyšší hospodárnosti celého vozového parku. Vývojáři softwaru pro mobilní aplikace mají přitom poprvé možnost integrovat do svých řešení data v reálném čase přímo z nákladního vozidla.

Umění, vzdělávání nebo chytrá domácnost: Software může mít různá uplatnění

Síťové propojení vozidel nabízí řadu východisek pro řešení, která řidičům umožní bezpečnější a hospodárnější řízení. Cílem je umocnit digitální zážitky z jízdy softwarovými produkty, které mohou nalézat uplatnění v oblastech „Služby pro život“, „Umění a kultura“, „Zábava a vzdělání“ nebo „Chytrá domácnost a internet věcí“. V úvahu zde přichází například kreativní využití senzorů vozidla pro komunikaci Car-to-X. Vývojáři mají na platformě In-Car Coding Community přístup ke komponentům systému MBUX a mohou si hrát s bezpočtem možností, nabízených dotykovou ovládací plochou nebo inteligentním hlasovým asistentem.

Přečtěte si také:  Mercedes-AMG C 63 kombi nové generace jezdí po silnici. Bude to opravdu hybrid, potvrzují to samolepky, které na sobě má

Utváření digitální budoucnosti na akci Mercedes me Convention 2021

Po podání koncepčních nápadů čeká účastníky programu vícestupňový výběrový proces, v němž dojde k další optimalizaci a zdokonalování produktových nápadů. Finalisty budou v poradenské fázi podporovat specialisté z odborných oddělení společnosti Mercedes-Benz AG. Výsledné prezentace se uskuteční v dubnu 2021 na akci Mercedes me Convention. Nový hybridní formát plánované akce s využitím dialogu, interakce, síťového propojení a zábavy nabízí otevřenou a inspirující platformu pro lidi z různých digitálních odvětví. A to vše s jasným zaměřením na utváření budoucí digitalizace. Na začátku řady interních akcí se sejde mnohostranná mezinárodní komunita vývojářů, která vysvětlí inovativní přístupy společnosti k digitalizaci. Mercedes me Convention nabídne zajímavá témata pro programátory, designéry uživatelských rozhraní, výzkumníky a další odborníky z ekosystému digitalizace a vývoje.

Žádosti o účast v programu Community lze podávat v termínu od 14. 1. 2021 do 14. 3. 2021 na adrese www.in-car-coding.com.

Přidat komentář