Mercedes-AMG pogratuloval Porsche k novému rekordu na Nürburgringu. Nezapomněl si do něj ale rýpnout

Autor: Anina Russová - Zdroj: Porsche, Mercedes-AMG - Foto: Porsche - 28. 6. 2021


Přetahování a lehké rýpání německých prémiových značek na sociálních sítích není nic nového. A stejně tak je dobře známé, že se tyto značky přetahují i na poli rychlosti, především pak na okruhu Nürburgring. Porsche si za posledních pár dnů na tomto okruhu vyjelo hned dva rekordy.

Jeden se zcela sériovým SUV Cayenne, které ale ještě není v prodeji. Druhý pak s 911 GT2 RS MR, kdy touto jízdou vzalo rekord Mercedesu-AMG. Porsche okruh zajelo v čase 6:43.300 a Mercedes s AMG GT Black Series v čase 6:43.616.

Problém ale je, že zatímco Mercedes AMG zajel okruh se sériovým autem, Porsche jelo  po upravené verzi 911 GT2 RS. Tou úpravou je kit od Manthey Racing, což je firma, která s automobilkou úzce spolupracuje.

Přečtěte si také:  Nürburgring má nového krále. Nový nejrychlejší čas zajel Mercedes-AMG GT Black Series

Dokonce tak úzce, že Porsche jejich díly a úpravy nabízí ve svém balíčku příslušenství a poskytuje na ně vlastní záruku. Jenomže to prostě není úplně sériové auto. O přesné specifikaci úprav Porsche zatím mlčí, ale dle všeho mělo auto o něco výkonnější motor než sériová verze, ale také lepší brzdy.

Faktu, že rekordní jízda Porsche neproběhla se zcela sériovým autem, si samozřejmě kromě řady fanoušků všiml i Mercedes-AMG, který se k tomu vyjádřil na facebooku. Nečekejte ale žádné prskání a dohady. Upřímně svému soupeři pogratuloval, ale dodal, že to chtělo výkonnostní tuning, aby AMG Porsche vůbec zvládlo překonat. Milé rýpnutí, na kterém tak trošku něco je. I když nezapomínejme, že je to celé jen marketing a trocha pošťuchování.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek