Mercedes-AMG potvrdil, že své nové generace modelů nabídne s plug-in hybridním pohonem. Doplní tak aktuální mild-hybridní šestiválcové verze AMG s označením 53. Je to jen další oběť přísných emisních limitů, díky které se v Ženevě automobilka loučí i s dvanáctiválci.

Aktuálně už Mercedes-AMG nabízí několik modelů s označením 53 AMG, které pohání třílitrové šestiválce, které jsou doplněny o 48V systém s generátorem, který slouží jako startér, ale i jako pomocná síla pro spalovací motor. Výkon tohoto generátoru je 16 kW/22 koní a točivý moment až 250 Nm. Mild hybridy ale na požadované snížení emisí nestačí, takže je potřeba to řešit jinak.

Test Mercedes-AMG E 53 4Matic+ kupé

O řešení mluvil Frank Overmeyer, který je v automobilce zodpovědný za vnější komunikaci ohledně otázek ohledně emisí. V budoucnu bude v nabídce možnost pořídit si vůz AMG právě i s plug-in hybridním pohonem.

Ten bude kombinací spalovacího motoru s elektromotorem, jehož výkon bude až 121 koní a točivý moment až 440 Nm. Auto pak bude schopno jet čistě na elektřinu a ujet tak až 50 kilometrů. Oproti obyčejným modelům Mercedes-Benz však bude tento elektromotor výkonnější, ovšem na úkor čistě elektrického dojezdu. Mercedes-AMG bude tento systém nabízet jako EQ Power+.