Mazda MX-5 už dostává první úpravy, a to se ani neprodává

Autor: Jan Karlík - 11. 1. 2015


Na úpravy některých automobilů se čeká opravdu dloooouho. Příkladem budiž třeba ostré tovární provedení Hondy Civic. A pak je tu druhý extrém, nová Mazda MX-5, která ještě ani nejezdí po silnicích, ale společnost už BBR přišla s první úpravou.

Jedná se kompletní sadu úprav pro nejnovější MX-5 ND, o které toho paradoxně ještě mnoho nevíme. Představená je sice už nějakou dobu, ale konkrétnější technické informace se k nám zatím nedostaly. To však britské firmě BBR nijak nezabránilo, aby představila první balíček úprav. Britové tvrdí, že vzhledem k pravděpodobné přítomnosti dvoulitrového čtyřválce SkyActiv dokáží nabádnout kit, který bez přeplňování vykouzlí rovných 200 koní. Stejný balíček už nabízí pro Mazdu3, která také může mít tento motor.

Do budoucna se hovoří také o přeplňované verzi, která je však zatím ve hvězdách. Mazda navíc oficiálně představila pouze motor 1.5 SkyActiv, po dvoulitru však všichni touží. Doufejme, že nás v Japonsku udělají radost. Ruku v ruce s úpravou motoru by měl jít také optický paket, který by měl o něco zdůraznit a přiostřit úzké proporce nové MX-5. Kompletní úprava bude představena na jaře tohoto roku.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru