Mazda MX-5 od Kuhl Racing: když je roadster moc hodný

Autor: Jan Karlík -   22. 10. 2015


Nová Mazda MX-5 je přesně ten vůz, kvůli kterému ráno bereme mobil do ruky a kontrolujeme, jestli už není nějaká k dispozici na svezení. Podle prvních zpráv se totiž jedná o opravdu schopné a zábavné auto. O to víc, je tento fakt palčivější, když si uvědomíte, že už je to déle než rok, co byla MX-5 ND oficiálně představena. Díky bohu, prodej v České republice již byl spuštěn.

Mazda MX-5 spadá přesně do té kategorie vozů, se kterými se potřebujete svézt, abyste objevili jejich pravé kouzlo. Bohužel design asi nebude ten hlavní důvod, kvůli kterému musíte mít tento nový roadster v garáži. A zde se otevírá velké pole působnosti pro všechny ladičské a tunerské firmy. Další takovou firmou, které připadal design asi moc hodný a přátelský, je japonská společnost Kuhl Racing. Jejich počin totiž vypadá trochu jako by v Mansory objednali nárazníky na Lamborghini. Nové díly karoserie jsou opravdu hodně radikální. Jestli je to už za hranou nebo naopak čtvrtou generaci nejoblíbenějšího roadsteru příjemně přiostřují, to už nechám na vás.

Součástí nového kitu je přední nárazník, který pojme půl tuctu dětí přecházejících ze školky na hřiště, nástavce prahů i úpravy zadních partií, kde je umístěn nový nárazník s řadou výdechů a integrovaným difuzorem. Posledním karosářským dílem je nový spoiler umístěný na víko zavazadlového prostoru. Ten je naopak poměrně decentní a hezky dotváří tvary zadní části. Myslelo se také na podvozek. Kuhl Racing začnou s výrazně většími disky, které budou lépe vyplňovat nový, větší prostor blatníků. Dále budou k dispozici také nové tlumiče a pružiny. Jak jste si patrně všimli, zadní nárazník má prostor pro koncovky výfuku přímo ve svém středu. Nový tedy bude také celý zadní díl výfuku a větší koncovky. A tušíte správně, pod kapotou vozu se bohužel (bohudík?) neodehrálo vůbec nic.

A ano, náčrt úprav patrně vzniknul za pomoci tužky a představivosti pětiletého syna majitele společnosti. Jinak si to asi vysvětlit neumíme :-D

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *