Mazda MX-5 Levanto: když jsou džíny v módě

Autor: Jan Karlík - 29. 6. 2016


Pamatujete si ještě na společnost Garage Italia Customs? Jejich díla patří k velmi zajímavým jak provedením, tak nápadem. Evidentně si toho všiml také někdo v Mazdě a při vymýšlení a realizaci projektu Levanto spojili své síly. Jedinečný roadster na bázi modelu MX-5 ND dostal název Levanto a vypadá… no, zajímavě :-)

Mazda MX-5 Levanto 1

Mazda MX-5 Levanto vznikla jako pocta surfařskému filmu The Endless Summer z roku 1966, v němž režisér Bruce Brown zachytil dvojici amerických surfařů na cestě kolem světa. Pokud v tuhle chvíli stejně jako my potřebujete vysvětlení, tady ho máte. Ano také jsme čekali spíš Volkswagen Transporter, do kterého pohodlně naložíte dvojici surfů, ale Mazda MX-5 má v této úpravě prý odkazovat na cestu za nekonečným létem. Držák na surfy byste tedy hledali zbytečně.

Má se jednat spíš o dvoubarevné provedení karoserie, kdy zářivě oranžová přechází v modrou a navozuje podobný dojem jako dlouhý letní západ slunce. No, budiž :-D Přestože dvoubarevný lak překvapivě nevypadá vůbec špatně, ten wow efekt obstará něco úplně jiného, exteriér. Sedadla, středový tunel, výplně dveří, palubní deska i volant. Tohle všechno totiž není potaženo ani látkou, ani kůží, dokonce ani Alcantarou. Tohle všechno je potaženo džínovinou ve dvou odstínech modré, kterou doplňuje prošívání oranžovou nití. Co na takovou úpravu říkáte?

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru