I letošní Festival rychlosti v britském Goodwoodu si vybírá své automobilové oběti. Už v pátek havarovala exkluzivní Mazda 767B a včera Lamborghini Huracán a Jaguar XJ R.

Goodwoodský Festival rychlosti totiž rozhodně není pouze statickou přehlídkou historických, klasických či nejnovějších vozidel, ale představují se také v ostré rychlostní zkoušce v závodech do vrchu. A když už jde o bývalé nebo současné závodní vozy a nebo nejsportovnější modely, je potřeba je přítomnému publiku řádně ukázat. Jenže za jejich volanty stále sedí “jen” lidé, a ti chybují.

Výsledkem pátečních jízd je nehoda závodního speciálu Mazda 767B, kterou pohání hned čtyři rotační motory Wankel. Nehoda se stala v pravotočivé zatáčce vlivem nedotáčivosti a zničen je nejen celý předek, ale bok auta. Náraz byl tak silný, že uletělo i zadní přítlačné křídlo.

Druhý, sobotní den se stal osudným dvěma automobilům, do cíle rychlostní zkoušky tak nedojely vozy Lamborghini Huracán Super Trofeo a faceliftovaného Jaguar XJ R, který byl představen teprve před pár dny. Oba skončily v zatáčce Molecomb, kde minulý rok havaroval i Chris Hoy s Nissanem GT-R Nismo a v roce 2013 i řidič s vozem Italdesign Giugiaro Parcour.