porsche_taycan-dalnice-bezpecna_vzdalenost

Maximální rychlost na dálnici 100 km/h nemusí být vždy oficiální. Aktivisté kradou dopravní značky

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Focus.de - Ilustrační foto: Pavel Srp - 29. 3. 2023


„Rychlost je nepřítelem,“ tvrdí aktivisté. Špatná je nejen pro bezpečnost, ale i pro ovzduší. Aktivisté tak často blokují silnice a protestují. Teď zašli ale ještě dál, protože na dálnicích kradou dopravní značky s ukončením omezení maximální povolené rychlosti. V Německu se jich takto ztratilo už na dvě stě padesát.

V Německu jsou úseky dálnice s neomezenou rychlostí, ale pak i spousta úseků s omezenou rychlostí. Tyto úseky vymezují dopravní značky se začátkem omezení a s koncem rychlostního omezení. Ovšem právě dopravní značku oznamující konec rychlostního omezení aktivisté z dálnic kradou, aby si řidiči mysleli, že je rychlost omezená i nadále. Aktivisté tím chtějí docílit zpomalení provozu.

Přečtěte si také:  Na okreskách šedesátkou? Už i takové návrhy v Evropě padají

Aktivisté, kteří dopravní značky kradou, jsou z dobře známého sdružení Extinction Rebellion, které ve velkém protestuje i u nás. Z dálnic už ukradli přes 250 dopravních značek, ale nakonec část z nich po medializaci případu v Německu vrátili tamějšímu ministerstvu dopravy. A jak jinak, než opět demonstrativně přímo před vchod do budovy ministerstva.

Důvod takového konání? Prý ekologie a ochrana životního prostředí. Podle aktivistky Amelie Meyer ze sdružení Extinction Rebellion už totiž aktivisté nechtějí čekat na to, co němečtí zákonodárci udělají, a vzali to do vlastních rukou. Tamní zákonodárci se podle nich až příliš podřizují lobbingu automobilek.

Přečtěte si také:  Rakouští vědci chtějí snížit maximálku na dálnici na 100 km/h a ve městech na 30 km/h

Kvůli tomu se tak opět otevřelo téma omezení rychlosti na německých dálnicích. Čím rychleji auta po dálnici jezdí, tím výrazně vyšší je spotřeba paliva spalovacího motoru a emise, které do ovzduší vypouští. A na tuto notu aktivisté hrají. Za pravdu jim v tomto dává také Spolkový úřad pro životní prostředí, který nedávno navrhl snížení rychlosti na 120 km/h na dálnicích a na 80 km/h mimo obec.

Štítky: , , ,

3 názory na “Maximální rychlost na dálnici 100 km/h nemusí být vždy oficiální. Aktivisté kradou dopravní značky”

 1. Já bych jím napařil tresty od dvou let do tří let ??Asi budeme muset volit komunisty ti s nimi udělají pořádek ??

 2. Proč jim u všech čertů říkáte aktivisté? Jsou to zloději a lidé kteří vytvářejí obecné ohrožení. Což je trestný čin. A jako se zločinci by s tou sebrankou mělo být naloženo.

  1. Zcela souhlasím.
   130km/h zabíjí
   100km/h zabíjí méně
   60km/h zabíjí ještě méně.
   Když budu couvat po dálnici budu rodit děti ????

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *