Maria-Sharapova-Mark-Webber-Porsche-911-GT2-RS-okruh

Mark Webber svezl Marii Sharapovou v Porsche 911 GT2 RS, pak se vyměnili. Líbilo se jim to?

Autor: Pavel Srp -   25. 4. 2018


Tenistka Maria Sharapova je se značkou Porsche spojena poměrně dlouho, ačkoliv její dopingová aféra spolupráci přerušila. Teď se ale Maria objevuje vedle Marka Webbera v Porsche 911 GT2 RS.

Tohle auto je vážně ostré, pálivé a neskutečně rychlé! Vždyť okruh Nürburgring zajelo za 6 minut 47,3 sekundy! Za volant tohoto auta se posadili jak Mark Webber, bývalý pilot Formule 1, tak i Maria Sharapova. Zatímco pro Marka to byla prostě další běžná věc, protože podobných aut už řídil spoustu, pro Marii, mladou, 31letou dívku, to zase tak obyčejná věc nebyla.

Na to, jak se oběma z nich dařilo za volantem a jak naopak vypadali na místě spolujezdce, se můžete podívat ve videu. Báli byste se jako spolujezdci?

Mimochodem, jen tak pro připomenutí. Porsche 911 GT2 RS pohání 3,8litrový, dvěma turbodmychadly přeplňovaný plochý šestiválec, jehož výkon dosahuje 515 kW/700 koní a točivý moment vrcholí 750 Nm! Pohon zajišťují kola zadní nápravy, kam se od motoru dostává skrze sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku. Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou pouhých 2,8 sekundy a maximální rychlost je až 340 km/h.

Štítky: , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *