manhart-performance_audi_s3-tuning

Manhart upravil Audi S3. Má teď vyšší výkon i krouťák než pětiválcové Audi RS 3

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Manhart Performance -  13. 1. 2023


Audi RS 3 je v České republice beznadějně vyprodané, respektive u nás nelze zadat do výroby. Řešením ale může být koupě Audi S3 a její úprava u Manhart Performance, protože pak se dostanete na prakticky stejné hodnoty výkonu i točivého momentu.

Manhart Performance je německý úpravce, který se dříve specializoval zejména na modely BMW, ale v poslední době představuje úpravy i pro další značky. Jednou z nich je i Audi. Vzal si totiž do parády Audi S3, které pohání čtyřválcový dvoulitr. Jeho sériové hodnoty jsou 228 kW/310 koní a 400 Nm, přičemž po úpravě je to dokonce 298 kW/400 koní a 515 Nm. Pro srovnání, právě v titulku zmiňované Audi RS 3 má v sérii 294 kW/400 koní a 500 Nm.

Přečtěte si také:  Audi RS 6 Avant dostalo balíček úprav MTM. Na stovku zrychlí do 3 sekund

A jak toho bylo dosaženo? Upravené Audi S3 dostalo několik nových dílů a vyměněny byly i některé díly původní. Do motoru putoval nový intercooler a karbonové sání, kompletně nový je i výfuk Remus s karbonovými koncovkami a nakonec se dostalo i na chiptuning.

manhart-performance_audi_s3-tuning-zadek

Manhart upravené Audi S3 o 30 mm snížil instalací sportovních pružin H&R. Vyměněna byla i původní kola. Místo sériových kousků se v podbězích nyní nacházejí kola z vlastní produkce s průměrem 19 palců.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *