Volvo Truck, tedy divize, která má na starosti nákladní auta, se rozhodla, že pobaví jednu malou čtyřletou holčičku. A udělala to tak, že vlastně tomu prckovi malinko závidíme. Ne, nebojte se, že by se snad Volvo rozhodlo, že tu malou posadí přímo za volant. Šlo na to trochu jinak a inspiraci vzalo u jednoho z dílů Top Gearu.

V něm se moderátoři ukázali, jak umí ovládat velká auta na dálkové ovládání. Rychle přišli na to, že to není nic jednoduchého. Ovládat mnohatunový kolos na dálku není legrace, ale malá Sophia se s tím nakonec poprala celkem statečně. A navíc, jak ukazuje video, se u toho dost dobře bavila, čemuž se vůbec nedivíme.

Volvo Trucks představuje novou automatickou spojku I-Shift poněkud netradičně – video

Tím nákladním autem, které dostala na dálku do parády, je 540koňové Volvo FMX 8×6. K tomu jí marketingové oddělení Volva nechalo připravit trať s různými cestami a překážkami. A jak se ukázalo, byly to právě různé nástrahy, které Sophii bavily asi nejvíce. Čím víc do něčeho narážela, tím víc se smála. 🙂

V jednu chvíli to s ní ale nevypadalo dobře. Když ji totiž místo náklaďáku zaujal dron letící nad ní, Volvo se v plné rychlosti převrátilo přes střechu. Nicméně měla štěstí, protože dopadlo na kola a ona tak po výhružném pohledu jedné z organizátorek mohla pokračovat dál.

Vtipné je, že za celou dobu nejspíš ani jednou nepoužila brzdy, vlastně nám tak připomněla naše dávné počínání na autodráze nebo na počítačových hrách. Všechny děti jsou asi stejné, jen některé, jako Sophie, mají to štěstí zažít tak velkou autodráhu na vlastní kůži.