Asi se mnou budete souhlasit s tím, že Nürburgring patří mezi ty nejnáročnější, nejnávykovější, ale také nejnebezpečnější okruhy světa. Jezdily na něm ty největší legendy motoristického sportu, testují zde ty automobilky, které chtějí prestiž, ale zároveň dát svým novinkám pořádně zabrat. A navíc se zde konají turistické jízdy pro veřejnost a bez těch, pokud si mohu dovolit tvrdit, by se nad pojmem Nürburgring nevznášela ta tajemná auta nebezpečí a přitažlivosti.  

Tento koktejl každoročně přiláká tisíce lidí, kteří si zde zkouší, co zvládnou. A co zvládne jejich auto. Z toho si udělala celkem slušný byznys celá řada firem, které pronajímá na okruh auta, trenéry nebo obojí. Jednou z nich je i firma Apex-Neuburg, přičemž její majitel Robert Mitchell jel po okruhu asi stotisíckrát.

Robert jezdí Porsche Cayman a má čtyřletou dceru Analiese. A jeho malá dcerka po kruhu jela už více než dvěstěkrát. A jak ukazuje video výše, nejen, že okruh zná jak své boty, ale navíc se super rychlou jízdou báječně baví.

BMW M8 Coupé na Nürburgringu. Jaký zajelo čas? Postavilo se po boku Porsche Carrera GT

Táta ji vzal na vyjížďku na kolo, kdy se honil se svým kolegou v černém Porsche Carrera GT. To má logicky před Caymanem velký náskok, ale schopnosti Roberta jeho řidiče nenechají zcela odjet. Opravdu podle mého jede naplno. A místo toho, aby se malá Analiese hrůzou počůrala, zatraceně si to užívá! Zvládá zjišťovat, proč ostatní auta pouští blinkr, když projíždí kolem nich, zvládá sledovat, co se děje kolem, zpívat si a pečlivě hlídat tátovu jízdu. Zatímco já, a klidně se k tomu přiznám, bych byla polomrtvá hrůzou, ta malá holka, to pískle, je úplně v klidu a báječně se baví. Je to frajerka!