Majitel auta dlužil za 30 nezaplacených přestupků více než 62 000 Kč. Přišel o registrační značky

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Celní správa - 24. 5. 2022 0

Policisté a celníci mají v rukávu velký trumf na všechny, kteří mají neuhrazené pokuty. Pokud na takového řidiče narazí, a ten odmítne dluh doplatit, přijde o registrační značky auta. A dokud vše on nebo provozovatel auta nezaplatí, nedostane je zpět. Jak moc dobře tento systém na dlužníky funguje, to už se právě třeba celníci přesvědčili několikrát. Naposledy před pár dny, kdy narazili na notorického neplatiče pokut, ačkoliv nešlo tak úplně přímo o řidiče.

Neplatil od roku 2018

Celníci si řidiče vzali do parády na dálnici D11, a to v rámci kontroly dálničních známek. V evidenci zjistili, že samotný řidič dluží na pokutách za dopravní přestupky 2000 Kč. To byl ale jen začátek. Provozovatel auta, kterým řidič jel, dlužil od roku 2018 za 30 přestupků více než 62 000 Kč.

Přečtěte si také:  I celníci mohou rozdávat pokuty dohlížet na bezpečnost na silnicích. A také to často dělají

Celníci proto využili právě té možnosti zabavit registrační značky, řidič totiž částku odmítl uhradit. Tím ale rozhýbali provozovatele auta, který o pár dnů později a po čtyřech letech sbírání přestupků a pokut vše uhradil. K té výše zmíněné částce mu ale nakonec bylo připočteno ještě 10 000 Kč v rámci správního řízení za neuhrazený dálniční poplatek. I ten zaplatil, a tak si mohl značky svého auta zase odnést.

Zapomenout na pokutu od městské policie je snadné. Aby to neskončilo exekucí, je potřeba s policí komunikovat

Už od začátku roku jen hradečtí celníci, kteří řešili i onoho neplatiče, vybrali od 157 osob za nezaplacené pokuty bezmála 350 000 Kč. 94 z nich bylo z Česka, zbytek byli cizinci. Ovšem na pouze tři nezabrala výhrůžka zabavených registračních značek, ti o ně tedy přišli.