I celníci mohou rozdávat pokuty dohlížet na bezpečnost na silnicích. A také to často dělají

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Celní správa - 8. 5. 2022 0

Řada řidičů zpozorní, jakmile na silnici potká policejní auto s hlídkou. Málokdo ale ví, že by měl stejně zpozornět i v případě celníků. I Celní správa totiž může kontrolovat řidiče. Jen v několika málo uplynulých dnech narazili celníci například na dva řidiče, kteří usedli za volant, ač mají zákaz řízení. V jednom případě byl navíc řidič pod vlivem drog.

První případ se odehrál na Písecku, kde hlídka jihočeských celníků kontrolovala řidiče audi. Během lustrace zjistili, že řidič má zákaz řízení a přivolaná hlídka policistů, která v těchto případech musí s celníky spolupracovat, zjistila pozitivní test na drogy. Krom toho ale celníci zjistili nezaplacené pokuty, a to jak u řidiče, tak u provozovatele auta. Proto byly autu odebrány registrační značky, a to až do té doby, dokud nebudou všechny pokutu uhrazeny.

Přečtěte si také:  Převážíte ze zahraničí více než 20 litrů pohonných hmot? Porušujete zákon a Celní správa vám může dokonce zabavit auto

Druhý případ se odehrál na Českobudějovicku. V tomto případě si hlídka celní správy všimla dodávky, která neměla platnou elektronickou dálniční známku, a to ve chvíli, kdy jel řidič po dálnici D3. „Řidič hlídce předložil pouze občanský průkaz, technický průkaz a doklad o pojištění vozidla, avšak řidičský průkaz nepředložil. Provedenou lustrací bylo zjištěno, že řidič má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Na místo byla rovněž přivolána hlídka Policie České republiky,“ popsal tiskový mluvčí Celní správy Radek Kréda.