Zapomenout na pokutu od městské policie je snadné. Aby to neskončilo exekucí, je potřeba s policí komunikovat

Od Anina Russová | Zdroj a foto: MP Praha - 22. 4. 2022 0

Žijeme ve velmi rychlém světě, který je plný informací, povinností, a tak se stává, že každý z nás občas na něco zapomene. Jsou ovšem případy, kdy takové zapomenutí může vyjít hodně draho. Mezi nimi jsou například pokuty od městské policie. Ty mohou v krajním případě skončit exekucí, ale jde se tomuto nepříjemnému kroku vyhnout. Poradíme jak.

Může nastat situace, kdy dostanete od strážníků pokutu takzvaně na složenku. Tu pak uklidíte do peněženky nebo hodíte do auta a problém může být na světě. Pokud ji po čase najdete a nejste si vůbec jisti, jestli jste ji zaplatili nebo ne, je důležité to začít řešit. V ideálním případě se dozvíte, že je vše uhrazeno, a tedy bez problému. V tom méně ideálním vás po troše zjišťování čeká její úhrada. Stejný výsledek bude mít případná ztráta bloku od strážníků, kdy fakticky nemáte podklady uhrazení pokuty.

Přečtěte si také:  Pozor na staré nezaplacené pokuty za dopravní přestupky. Celníci je mohou vymáhat i 20 let zpětně

V prvé řadě je potřeba zjistit, jaké pohledávky vůči městské policii máte. K tomu je ideální napsat na email, který by měla mít Městská policie pro tyto případy zřízený. Další možností je zaslat dotaz písemně – buď prostřednictvím datové schránky nebo také klasickou poštou.

Co dělat, když na autě najdete botičku? Jako první volejte městskou policii a připravte se na pokutu

Kdo má chuť a chce vše případně hned uhradit, může se na městskou policii vydat osobně. Zaplatit pokutu je možné zpravidla buď v hotovosti nebo platební kartou, případně následně převodem z účtu či složenkou typu A.