O čínské automobilce Lynk & Co jste už párkrát mohli slyšet. Před pár lety byl dokonce jeden z jejich prototypů přistižen při testovacích jízdách v Praze. Jde o značku, která má velké choutky na závody WTCR, ale o neznamená, že už brzy nepředstaví také nějakou civilní verzi.

A slovo drží, protože na okruh Nürburgring vyslala první koncept svého nového auta. Jeho jméno je Lynk & Co 03 Cyan a jde o předokolku, kterou pohání čtyřválcový dvoulitr s turbem, jehož výkon je 528 koní a točivý moment 504 Nm! Dokáže zrychlit z klidu na 100 km/h za 4,4 sekundy a maximální rychlost má elektronicky omezenou na 310 km/h. Velmi působivá čísla, co říkáte?

Volvo začne ve své továrně v belgickém Gentu vyrábět vozy značky Lynk & Co

Vlastně se tak tedy není co divit, že poté, co tento koncept Lynk & Co vyslal na okruh Nürburgring, urval si tím pro sebe hned dva rekordy. Model 03 Cyan zajel okruh v čase 7 minut a 15,123 sekundy. A to je opravdu velký fofr! Jde tak nejen o nový rekord mezi předokolkami, který jen chvíli patřil Renaultu Mégane R.S. Trophy-R. Jeho čas byl ale o drtivých 25 sekund pomalejší! Ale jde také o rekord mezi sedany, kterým se mohl pyšnit Jaguar XE SV Project 8.

Ovšem, jestli jste zaznamenali výše slovo koncept, už asi tušíte, že to s tím rekordem není tak horké, jak to vypadá. Jak Renault, tak Jaguar zajeli Nürburgring s produkčními, tedy již existujícími vozy. Lynk & Co 03 Cyan je jen koncept, ačkoliv nutno říct, že hodně zajímavě naladěný. A vlastně je otázkou, jestli se tohle auto opravdu někdy dostane do sériové výroby. Čínská automobilka se ale i tak chlubí rekordní jízdou a tvrdí, že v Evropě se jí dočkáme nejpozději koncem příštího roku. Tak uvidíme.