Po Praze se pohybuje poměrně dost zamaskovaných prototypů automobilů, na pražském Smíchově bylo zachyceno SUV, které podle zadních světel vypadá jako Lynk & Co 01. To by mělo být vůbec první čínské SUV, které by se mělo oficiálně prodávat i v České republice.

Model Lynk & Co 01 vyrábí čínská automobilka Geely, která vlastní také Volvo. Vyplývá z toho fakt, že vůz nejen dostane techniku, kterou používá automobilka Volvo, ale také fakt, že by mohlo jít o poměrně kvalitní auto. Vůz stojí na podvozkové platformě CMA pro malé modely Volvo. Očekávat tak lze použití známých motorů jako benzinového 1,5litrového přeplňovaného tříválce či dvoulitrového čtyřválce spalujícího naftu. SUV by také mohlo dostat hybridní, plug-in hybridní i elektrické verze.

Těšit se můžeme na několik zajímavých věcí, které s příchodem vozu uvidíme vůbec poprvé. Zajímavostí bude samotná koupě automobilu. Automobilka totiž nenabídne připravené výbavy s příplatkovými prvky, ale speciální „kolekce“ přesně poskládaných aut za jasně dané ceny. Prodej by se měl odehrávat nejen přes internet, ale také například v obchodních centrech.

Vůz je dlouhý 4 530 mm, vysoký je 1 654 mm, široký je 1 855 mm a rozvor náprav činí 2 730 mm. Navržen byl ve Švédsku, ale vyrábět se bude v Číně. Automobilka slibuje výrazně nižší cena než mají přímí neprémioví konkurenti, přesto má být vůz kvalitou i výbavou srovnatelný s prémiovými konkurenty. Prodeje by měly odstartovat v roce 2018. Po tomto prvním modelu se můžeme těšit na další, jejich jména by měla být v rámci číselné řady, tedy Lynk & Co 02, Lynk & Co 03 atd.