Kabrioletů je na trhu poměrně málo, především pak těch luxusních. Ideálním, takřka dokonalým zástupcem této kategorie, tedy luxusních kabrioletů, je Rolls-Royce Dawn, především pak v edici Black Badge. Nic moc luxusnějšího si pořídit už nemůžete. Přesto se ale našel úpravce, který se do něčeho tak takřka dokonalého pustil s vervou sobě vlastní. A výsledek vůbec není špatný.

 Nutno ale říct, že stejně, jako Dawn není žádnou novinkou, není ani úprava, které se mu dostalo a která má označení Overdose nic nového pod sluncem. Pro model Wraith byla tato úprava uvedena už v roce 2016 a pro Dawn jen o rok později. Protože se ale život této generace luxusního kabrioletu chýlí ke konci, rozhodl se Spofec, že nabídne poslední trojici jeho upravených kusů.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce představuje limitované verze vozů Dawn, Wraith a Cullinan Black Badge v nových odstínech „Neon Nights“

Základem pro úpravu bylo použití velké spousty karbonu. Karbonové jsou oba nové nárazníky, prahy, ale i zadní blatníky, které už tak mohutné auto rozšiřují o dalších 13 centimetrů. Nová jsou samozřejmě i kola, v tomto konkrétním případě jde o 22“ disky od Vossen Wheels. Vše, včetně kol, pak je lakováno černou barvou. Ta mimochodem sedí v rozšířených blatnících i díky novému a o 40 mm sníženému podvozku, jehož nastavení je možné měnit i za jízdy, a to až do 140 km/h.

Co se interiéru týče, ten může být zcela v režii samotného zákazníka. Úpravce je dle svých slov schopen nabídnout jakoukoliv barvu či materiál, jakékoliv množství kůže, Alcantary, karbonu nebo třeba zlata či drahého dřeva. Záleží jen na preferencích a stavu konta.

Přečtěte si také:  Test nejluxusnějšího kabrioletu na světě Rolls-Royce Dawn

Změny proběhly i pod vpravdě velkou kapotou. V12 se dvěma turbodmychadly o objemu 6,6 litru prošel úpravou a místo 540 koní disponuje výkonem 677 koní. Točivý moment byl zvýšen z 840 Nm na 980 Nm. Podle úpravce tento velký a těžký kabriolet zvládne z 0 na 100 km/h zrychlit za 4,6 sekundy, což je o 0,3 sekundy lepší čas než sériová verze. Maximální rychlost je kvůli ochraně pneumatik omezena na 250 km/h.

Zákazníci, kteří by po této limitované, a hlavně rozlučkové sérii chtěli sáhnout, by si měli pospíšit. V plánu jsou totiž jen tři kusy.

Přidat komentář