Luxus bez střechy na druhou. Spofec si pohrál s kabrioletem Rolls-Royce Dawn Black Badge

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Spofec -  15. 12. 2021


Kabrioletů je na trhu poměrně málo, především pak těch luxusních. Ideálním, takřka dokonalým zástupcem této kategorie, tedy luxusních kabrioletů, je Rolls-Royce Dawn, především pak v edici Black Badge. Nic moc luxusnějšího si pořídit už nemůžete. Přesto se ale našel úpravce, který se do něčeho tak takřka dokonalého pustil s vervou sobě vlastní. A výsledek vůbec není špatný.

 Nutno ale říct, že stejně, jako Dawn není žádnou novinkou, není ani úprava, které se mu dostalo a která má označení Overdose nic nového pod sluncem. Pro model Wraith byla tato úprava uvedena už v roce 2016 a pro Dawn jen o rok později. Protože se ale život této generace luxusního kabrioletu chýlí ke konci, rozhodl se Spofec, že nabídne poslední trojici jeho upravených kusů.

Základem pro úpravu bylo použití velké spousty karbonu. Karbonové jsou oba nové nárazníky, prahy, ale i zadní blatníky, které už tak mohutné auto rozšiřují o dalších 13 centimetrů. Nová jsou samozřejmě i kola, v tomto konkrétním případě jde o 22“ disky od Vossen Wheels. Vše, včetně kol, pak je lakováno černou barvou. Ta mimochodem sedí v rozšířených blatnících i díky novému a o 40 mm sníženému podvozku, jehož nastavení je možné měnit i za jízdy, a to až do 140 km/h.

Co se interiéru týče, ten může být zcela v režii samotného zákazníka. Úpravce je dle svých slov schopen nabídnout jakoukoliv barvu či materiál, jakékoliv množství kůže, Alcantary, karbonu nebo třeba zlata či drahého dřeva. Záleží jen na preferencích a stavu konta.

Změny proběhly i pod vpravdě velkou kapotou. V12 se dvěma turbodmychadly o objemu 6,6 litru prošel úpravou a místo 540 koní disponuje výkonem 677 koní. Točivý moment byl zvýšen z 840 Nm na 980 Nm. Podle úpravce tento velký a těžký kabriolet zvládne z 0 na 100 km/h zrychlit za 4,6 sekundy, což je o 0,3 sekundy lepší čas než sériová verze. Maximální rychlost je kvůli ochraně pneumatik omezena na 250 km/h.

Zákazníci, kteří by po této limitované, a hlavně rozlučkové sérii chtěli sáhnout, by si měli pospíšit. V plánu jsou totiž jen tři kusy.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *