Spofec Rolls-Royce Ghost Series II: jde to i decentně – foto + video

Autor: Jan Karlík - 20. 8. 2015


Bude tomu již rok, co jsme vás informovali o vzniku nového oddělení firmy Novitec Group a jejich prvního počinu. Novinkou v jejich programu úprav, na kterou se podíváme je modernizovaný Rolls-Royce Ghost Series II.

S potěšením mohu konstatovat, že i v případě modernizovaného Ghostu, se firma Spofec drží při zemi a servíruje poměrně elegantní úpravu. Tímto přístupem se výrazně odlišuje od extravagantní ladičské firmy Mansory. Za takto upravenou limuzínu se rozhodně nemusíte stydět, jenom lhece podtrhenete krásný aristokratický design. Modernizovaný Ghost zdobí nový přední nárazník, na jehož linie navazují nástavce prahů, zadní nárazník a nenápadný spoiler na víku zavazadlového prostoru. Nové díly jsou vyrobeny jak jinak, než z karbonu, na vaše přání mohou však být lakovány ve stejné barvě jako zbytek karoserie. Další decentní krok.

Pokud si tuto možnost zvolíte, Spofec doplní bodykit o sadu 22″ litých kol obutých do pneumatik Pirelli o rozměrech 265/35 R22 vpředu a 295/30 R22 vzadu. I v tomto případě se můžeme bavit o tuctové stříbrné, která nebude nijak narušovat nastolenou koncepci, přes antracitovou, černou a závěrem můžete volit třeba zlatou barvu disků. Téměř vše barvy v různých povrchových úpravách. Design kol je blízký tomu, který můžeme potkávat na továrních, neupravených vozech a co je sympatické, je přítomnost znaku Rolls-Royce na středových pokličkách.

Spofec se nesoustředil pouze na první dojem, ale záleží mu také na řidičích. Součástí nabídky je také nový procesor Spofec N-Tronic, který se připojí k sériové řídící jednotce. V případě standardního Ghostu s výkonem 570 koní (420 kW) a točivý momentem 780 N.m jsou pak k dispozici hodnoty 685 koní (504 kW) při 5 400/min a 958 Nm při 1 800/min. Myslelo se také na silnější variantu s označením V-Spec. Původních 601 koní (442 kW) a 780 Nm točivého momentu bylo zvýšeno na 709 koní (521 kW) a 974 Nm. Doba pro dosažení rychlosti 100 km/h se zkrátila na 4,5, respektive 4,4 sekundy. Spofec nabízí také nový výfukový systém s klapkou, která reguluje jeho hlučnost brzdový systém s karbon-keramickými kotouči, který snižuje neodpruženou hmotnost o podstatných 38 kg (!) a jednotku odpružení CAN-Tronic, která je schopna při rychlostech přesahujících 140 km/h snížit světlou výšku o 40 mm pro lepší aerodynamiku a větší stabilitu.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru