Tohle pátrání značky Lotus bude ještě hodně zajímavé. Doufáme, že přinese pozitivní výsledky, ale zatím to na to příliš nevypadá. Ale popořadě. Lotus letos slaví velké výročí 70 let od založení. V rámci oslav by Lotus moc rád celému světu ukázal své vůbec první vyrobené auto. Ostatně, právě tak to dělá většina značek. Například před nedávnem Porsche. Ovšem v případě Lotusu to má háček…

Automobilka totiž vůbec netuší, kde by její první vyrobený vůz měl být. Obrátila se proto na veřejnost a doufá, že by se takto vůz s označením Mark I, vyrobený v roce 1948, mohl najít. Doufá, že ho třeba někdo bude mít schovaný ve své sbírce.

Vůz má na svědomí zakladatel značky Colin Chapman, který na něm ale pracoval společně se svými přáteli. Časem mu prý pomáhala dokonce i jeho manželka. Šlo ovšem stále o něco jako prototyp, s nímž Colin objel několik akcí i potencionálních zákazníků. Stále na něm něco vylepšoval a měnil až se rozhodl, že bude lepší začít znovu na dalším modelu, který označil prostě jako Mark II.

Mark I byl v té době prodán kamsi na sever Anglie, ale od té doby po něm není ani videu ani slechu. Zatím se neobjevil v žádné stodole, zapomenuté garáži nebo utajené sbírce. A pokud ano, nedostalo se to ne veřejnost. Lotus proto prosí všechny, kteří by třeba jen zaslechli zmínku o tom, kde by se Mark I mohl nacházet, aby mu dali vědět. O pomoc prosí samotný zakladatel značky, ale jestli je ochoten za informaci o tom, kde se vůz nachází něco dát, neprozradil.