Lotus slaví své 70leté výročí, podepsal se na své testovací trati

Autor: Pavel Srp - 19. 8. 2018


Lotus vyrábí sportovní auta už 70 let a v rámci toho si připravil velmi speciální oslavné video. V tom nám ukážu, kterak zanechá velmi speciální „70letou stopu“ na své testovací trati.

Britská automobilka k tomu použije dva ze svých nejoblíbenějších modelů: Lotus Exige Cup 410 a Evora GT410 Sport. Za jejich volanty se posadili Gavan Kershaw, bývalý testovací jezdec značky a manažer výroby Lotus Motorsport, a Daniel Peck, který má v automobilce na starosti vývoj v oblasti dynamických schopností vozidel. Jejich úkolem bylo vytvořit logo „70“ jako oslavu tohoto výročí. Jak asi tušíte, tvořili ho gumami na svých autech.

A musela to být náramná legrace, což ostatně můžete zhlédnout v přiloženém videu. Vše bylo natočeno reálně, auta opravdu driftovala, opravdu kreslila na asfaltu čáry a nic nebylo dokresleno v počítači. Alespoň to tvrdí sama automobilka.

Lotus nabízí v současné době několik modelů: Evora, Exige, Elise a 3-Eleven. S obrovským boomem SUV a crossoverů v posledních letech se ale chystá představit také dva tyto modely. Mělo by jít o konkurenty pro BMW X6 a X4. Nechme se překvapit, čeho všeho se v příštích letech od Lotusu dočkáme…

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek