Legendární silnice hostila Marka Higginse za volantem Subaru STI Type RA

Autor: Anina Russová - 29. 7. 2018


Před několika týdny se Subaru s modelem STI Type RA NBR Special vrhlo na okruh Nürburgring a předvedlo, jak vypadá japonská dokonalost v praxi. Když ale jde o WRX STI a pojem dokonalost, nemusíme nutně zacházet až k této speciálně upravené bestii. Mark Higgins osedlal „decentnější“ STI Type RA a projel s ním slavnou rumunskou silnici Transfagarasan.

O téhle klikaté rumunské silnici jste určitě už slyšeli. Jeremy Clarkson ji v jednom z dílů Top Gearu označil za nejlepší silnici světa a od té doby sem míří velké množství milovníků jízdy zatáčkami z celého světa. Od dob, kdy se na ni Jezza se svými kumpány proháněl, ale uteklo hodně vody a poslední dobou se objevují zprávy o tom, že je zde velký přetlak jak místních, tak návštěvníků a také značně poškozený asfaltový povrch, o který se úřady moc nestarají.

I přes to všechno je to ale i na pohled kus krásné silnice, který otestoval Mark Higgins, tedy stejný šílenec, který zajel s upraveným STI rekordní jízdu v Zeleném pekle a který s STI ovládl ostrov Man. Pro jeho jízdu byl kus silnice uzavřen a Mark tak ukázal, co dělá z tohoto auta vlhký sen všech milovníků dokonale odladěné techniky.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru