Zhruba v polovině léta jsme vám ukázali, že i japonský rallye speciál dokáže hrdě ukázat zadní lampy i těm nejzavedenějším supersportům, a to rovnou na nejslavnější evropské závodní trati, tedy okruhu Nürburgring. Tady totiž Subaru zajelo nejrychlejší čas mezi sedany.

Subaru WRX STI Type RA NBR Special, jak se rekordman jmenuje, by sice na rallye tratích neuspělo, ale na okruhu to zvládlo perfektně. O úpravu auta pro rekordní jízdu se postarali experti z Prodrive, kteří si pohráli jak s aerodynamikou, tak s technikou. Výsledek znamená o 300 kilogramů nižší hmotnost, 600 koní výkonu a stylu na rozdávání.

V létě jsme vám ukazovali první fotografie a video, které sice něco prozradilo, ale celé tohle rekordní extrémní kolo neukázalo. To se teď mění. Subaru pustilo do světa záběry, které nás vezmou jak na mokrou trať, tak do zákulisí, a hlavně do kabiny vozu. A to je, vážení, absolutní bomba! My víme, že to jedno kolo bylo fakt rychlé. Víme, že Nürburgring je zelené peklo na zemi, ale z pohledu pilota Subaru to celé dostává úplně jiný rozměr. Garantujeme vám, že se nebudete od videa schopni odtrhnout. Ono, proč také… 🙂