Transfagarasan: dvě skvělá videa plná driftování na jedné z NEJ silnic světa!

Autor: Pavel Srp -   27. 7. 2014


Tahle videa nemají s tím ze včerejška, ve kterém jsme si ukázali 10 nepovedených driftů, zhola nic společného. Navíc jedno z videí pochází z českých luhů a hájů a obě z nich nás zavedou na jednu z nejlepších (podle Jeremyho Clarksona) silnic v Evropě – rumusnký Transfagarasan.

To je perfektní klikatice postavená v 70-tých letech minulého století v rumunských horách. Stavbu zahájil tehdejší prezident Nicolae Causescu a při její stavbě zemřely čtyři desítky dělníků. Ačkoliv stavba začala už v roce 1968, silnice byla slavnostně otevřena až 20. září 1974.

Dost řečí, pojďme na videa. První z nich pochází přímo z Rumunska. Partnerský pár vyrazí se svým Peugeotem 208 na výlet, po cestě se ale neshodnou, a tak, když dojedou na místo, mladá slečna se sebere a jde se svým BMW driftovat. Sama, bez partnera. Ten to ale vidí a vydá se za ní. Když ji nahoře dojede, je vidět, že taková projížďka je ideálním způsobem, jak si vyčistit hlavu. Zpět dolů už oba jednou bok po boku, doslova… :)

Druhé video nás zavede na tutéž silnici. Český drifter Adam „Vrťas“ Vrtílka nám chce ukázat, jak vypadá jedna jeho normální cesta do práce. Zdá se, že se do práce tak moc těší, že si doma zapomněl i kalhoty…

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *