Kdo alespoň trochu fandí motorsportu, ten jistě zná velký pojem rallye s názvem Audi quattro. Tahle legenda se v těchto dnech stala předlohou pro koncept, který má na svědomí Marcus Holzinger, syn jednoho z někdejších tvůrců původního Audi quattro. Ovšem Marcus se drží současného trendu a tak místo mohutného pětiválce vsadil na elektromobilitu. Jeho výtvor pohání hned trojice elektromotorů.

Koncept, který byl před nedávnem představen, dostal pojmenování E-Legend EL1 a jde o sportovní elektrické kupé. Jeho základem je karbonový monokok, díky němuž by mělo auto vážit asi 1680 kilogramů. To je poměrně slušná hodnota na to, že jde o elektrické auto, která bývají hodně těžká. Mimochodem, jen baterie auta váží 550 kilogramů.

Přečtěte si také:  Audi slaví již 40leté výročí pohonu všech čtyř kol 'quattro'

O pohon se stará trojice elektromotorů, přičemž dva jsou u zadní nápravy, jeden je vpředu. I díky tomu EL1 disponuje pohonem všech kol. Celkový výkon všech motorů je 804 koní, přičemž energii čerpají z 90kWh akumulátoru. EL1 umí pracovat až se 150kW nabíjením.

To vše znamená, že vůz zvládne z 0 na 100 km/h vystřelit za pouhých 2,8 sekundy, na 200 km/h to zvládne v čase pod deset sekund a maximální rychlost je 255 km/h. Tvůrce zatím nezveřejnil dojezd auta, ale pochlubil se s tím, že EL1 už zvládlo dvě ostrá kola na Nürburgringu. To by mohlo odpovídat reálnému dojezdu kolem 400 kilometrů.

Přečtěte si také:  Rychlý test elektromobilu Porsche Taycan Turbo (2021)

Podle tvůrce jde sice zatím jen o koncept, nicméně už teď je prý v plánu i výroba. První testovací prototyp má být hotov během příštího roku, přičemž ve finále má světlo světa spatřit asi 30 kusů.

Přidat komentář